Partnerzy serwisu:

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę przebudowy torów w Zabrzu w ciągu Bytomskiej

Witold Urbanowicz 09.04.2020

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę przebudowy torów w Zabrzu w ciągu Bytomskiej
fot. Google Street View
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na przebudowę kolejnego odcinka trasy tramwajowej wzdłuż ul. Bytomskiej w Zabrzu. To element trasy prowadzącej do Bytomia. Wygrała firma KZN Rail z Krakowa. Prace miałyby potrwać niespełna rok i będą wiązać się z czasowym wyłączeniem ruchu.
Przedmiotem przetargu jest przebudowa infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Bytomskiej w Zabrzu od ul. Zamkowej do ul. Szyb Franciszek wraz z pętlą Biskupice oraz rozjazdami. Odcinek obejmuje ok. 2300 metrów toru pojedynczego. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Oferty poznaliśmy pod koniec stycznia. Wystartowało siedem firmy z ofertami na kwoty od 17,8 mln zł brutto do blisko 26 mln zł brutto. Wszystkie przewyższały budżet zamawiającego określony na kwotę 13,6 mln zł brutto.

Ostatecznie zamawiający dołożył środków i wczoraj (8 kwietnia) poinformował o rozstrzygnięciu postępowania. Wygrała firma KZN Rail z Krakowa, która złożyła najtańszą propozycję. Jednocześnie odrzucone zostały trzy oferty: Trakcji PRKiI, firmy Tor-Kar-Sson oraz konsorcjum Spaw-Tor i Progreg Budownictwo.

Termin realizacji prac określono na 11 miesięcy. Inwestycja będzie realizowana przy częściowo wyłączonym ruchu tramwajowym – w czasie przebudowy odcinka jednotorowego. Jednocześnie, jak pisaliśmy, Tramwaje Śląskie przygotowują się też do przebudowy torów wzdłuż Zabrzańskiej w Bytomiu na odcinku od Modrzewskiego do Baczyńskiego oraz w ciągu Wolności w Zabrzu na odcinku od Floriana do granicy z Rudą Śląską.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony