Partnerzy serwisu:

Tramwaje Śląskie wybierają wykonawcę prac na Hajduckiej w Chorzowie

Witold Urbanowicz 25.03.2020

Tramwaje Śląskie wybierają wykonawcę prac na Hajduckiej w Chorzowie
fot. Google Street Map
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na remont torowiska w ul. Hajduckiej w Chorzowie. Wygrała firma Silesia Invest, która złożyła najtańszą ofertę. W wyniku prac torowisko tramwajowe zmieni swoje usytuowanie.
Przedmiotem przetargu jest przebudowa torowiska i jezdni w ciągu ul. Hajduckiej. Pracami jest objęty odcinek od al. Bojowników o Wolność i Demokrację do ul. Wolności. Przebudowany zostanie cały pas jezdni. Łączna długość torów objętych pracami wynosi ok. 1730 mtp.

Inwestycja zakłada poprowadzenie torowiska w osi jezdni. Przy skrzyżowaniu z Dąbrowskiego osie torów zostaną od siebie oddalone, co pozwoli na wydzielenie lewoskrętu z południowego wlotu. Zaplanowano zmianę lokalizacji przystanków Chorzów Cmentarna i Chorzów Dom Działkowca. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

O zamówienie ubiega się pięć podmiotów z ofertami na kwotę od 22,8 mln zł brutto do 29,9 mln zł brutto. Ostatecznie wczoraj (24 marca) zamawiający poinformował o rozstrzygnięciu przetargu. Wygrała firma Silesia Invest z Gliwic, która zaoferowała wykonanie prac za blisko 22,880 mln zł brutto.

Na realizację prac przeznaczono 18 miesięcy. Zamawiający informuje, że inwestycja będzie realizowana przy wyłączonym ruchu tramwajowym.

Nie jest jeszcze rozstrzygnięty przetarg na przebudowę innego fragmentu trasy – modernizację infrastruktury tramwajowej w ul. Powstańców od Rynku do ul. Chrobrego wraz z przebudową całej ulicy. O zamówienie ubiegają się trzy firmy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony