Partnerzy serwisu:

Tramwaje Śląskie przebudowują tory na Brynowie

Witold Urbanowicz 08.09.2020

Tramwaje Śląskie przebudowują tory na Brynowie
fot. Google Street View
W cieniu centrum przesiadkowego Brynów Tramwaje Śląskie modernizują odcinek torów w ciągu ul. Kościuszki. Roboty nie powodują dodatkowych utrudnień w ruchu.
Przedmiotem prac jest modernizacja infrastruktury torowej w Katowicach wzdłuż ul. Kościuszki od ul. Huberta do pętli Brynów. Całkowita długość odcinka to 300 m toru pojedynczego (w tym 30 mtp rozjazdu). Wykonany zostanie nowy tor bezstykowy w technologii klasycznej na podkładach strunobetonowych.

Prace Tramwaje Śląskie wykonują własnymi siłami – przez pracowników Zakładu Torów i Sieci – przy wsparciu wyłonionej w przetargu Przedsiębiorstwa STOR z Mikołowa. – Umowa z wykonawcą o wartości 452 tys. zł netto podpisana została 27 sierpnia. Obejmuje ona jednak jedynie kompleksowe wykonanie rusztu torowego – pozostałe elementy, w tym prace sieciowe, realizuje ZTS – mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy przewoźnika.

Obecnie prace są prowadzone na odcinku, po którym nie jest prowadzony ruch tramwajów. – Część, po której obecnie jeżdżą tramwaje chcemy zrealizować podczas wstrzymania ruchu, planowanego przez wykonawcę centrum przesiadkowego Brynów na czas likwidacji rozjazdu technologicznego i wpinania nowego torowiska oraz sieci trakcyjnej. Nie znamy jeszcze konkretnego terminu realizacji tych prac, ale wszystko wskazuje na to, iż ma się to odbyć jeszcze we wrześniu – mówi Zowada. Wówczas wstrzymany będzie ruch tramwajów między pl. Miarki a Brynowem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony