Partnerzy serwisu:

Tramwaje Śląskie: Jakie inwestycje własne w 2022 r.?

Witold Urbanowicz 16.05.2022

Tramwaje Śląskie: Jakie inwestycje własne w 2022 r.?
fot. EM
Tramwaje Śląskie realizują szereg inwestycji z ambitnego projektu unijnego. Oprócz tego jednak przewidziano szereg inwestycji własnych, który łączna wartość sięgnie 50 mln zł.
W Będzinie zaplanowano modernizację infrastruktury w ciągu al. Kołłątaja – na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Koszelew. To II etap wcześniej rozpoczętych prac. Modernizacja obejmie odcinki torowiska i sieci trakcyjnej w Sosnowcu na trasie linii 27 między Klimontowem a Kazimierzem Górniczym.

W Rudzie Śląskiej zmodernizowane ma zostać torowisko tramwajowe linii 9 na odcinku od podstacji Wirek do mijanki KWK Pokój. W Siemianowicach Śląskich zaplanowano modernizację infrastruktury od pętli do placu Alfreda. Ponadto zmodernizowana zostanie sieć trakcyjna na skrzyżowaniu ul. Bytomskiej i ul. Chorzowskiej. W Bytomiu zmodernizowany ma zostać obiekt mostowy wraz z torowiskiem w ciągu Zabrzańskiej. Plan zakłada również modernizację pętli tramwajowych (wschodniej i zachodniej) przy Stadionie Śląskim w Chorzowie wraz z zakupem i posadowieniem punktu socjalnego. W Katowicach zmodernizowana zostanie sieć trakcyjna wzdłuż Warszawskiej na odcinku od Dyrekcyjnej do Francuskiej, co zrealizowane zostanie we współpracy z miastem w ramach projektu zazieleniania ul. Warszawskiej.

Oprócz tego przewidziano modernizację układów zasilania w podstacjach trakcyjnych. Kontynuowane będą prace nad uwolnieniem budynków od mocowań sieci trakcyjnej oraz modernizacją przejazdów drogowo-tramwajowych oraz rozjazdów torowych w różnych lokalizacjach. Zaplanowano także modernizację sieci trakcyjnej oraz oświetlenia na terenie zajezdni, a także budowę instalacji fotowoltaicznych do zasilania hal warsztatowych i zajezdniowych. W Zabrzu Biskupicach zabudowany zostanie zasobnik energii. Jak dodaje spółka, w ramach inwestycji własnych prowadzone będą również postępowania na zakup sprzętu i wyposażenia technicznego jednostek spółki, zlecenia dokumentacji projektowych, zakupu oprogramowania komputerowego czy prace przy modernizacji pomieszczeń biurowych.

W zakresie taboru przewidziano modernizację pięciu wagonów 2012N w zakresie montażu i uruchomienia układu klimatyzacji przedziału pasażerskiego. Zaplanowano także gruntowną modernizacja 3 wagonów tramwajowych typu 116Nd do 116Ndm. Zmodernizowana zostanie tokarka CNC (ZUR Chorzów)

O planach związanych z projektem unijnym pisaliśmy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony