Partnerzy serwisu:

Tramwaje Śląskie. Bardzo drogi remont na granicy Zabrza i Gliwic

Witold Urbanowicz 07.09.2020

Tramwaje Śląskie. Bardzo drogi remont na granicy Zabrza i Gliwic
fot. Google Street Map
Tramwaje Śląskie otworzyły oferty w przetargu na remont ok. 230-metrowego odcinka torowiska przy skrzyżowaniu Knurowskiej i Wolności w Zabrzu. Złożone oferty kilkukrotnie przewyższają skromny budżet zamawiającego.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową przejazdu drogowo-tramwajowego ul. Knurowskiej z ul. Wolności na granicy miast Gliwic i Zabrza. Odcinek, obejmujący ok. 460 mtp, rozpoczyna się w rejonie przejazdu do zajezdni Gliwice, a kończy przed przejazdem do salonu samochodowego Mazda.

Torowisko jest dwutorowe i biegnie równolegle do ul. Chorzowskiej / ul. Wolności, po jej południowej stronie, pomiędzy jezdnią, a chodnikiem dla pieszych. Stan torowiska jest w tym miejscu zły – tłuczeń porósł trawą, nawierzchnia szyn jest zużyta, a same szyny – pogięte i pofalowane, dalekie od pierwotnej niwelety. Prace będą miały przede wszystkim charakter remontowo-odtworzeniowy. Przystanek dla wsiadających w kierunku centrum Zabrza zostanie przeniesiony na drugą stronę drogi wjazdowej do zajezdni PKM Gliwice i znajdzie się na wysokości przystanku dla wysiadających.

Dzisiaj (7 września) minął termin składania ofert. Najtańszą propozycję złożyła firma Tor-Krak z Krakowa, która jest w stanie wykonać prace za 4,497 mln zł brutto. Silesia Invest z Gliwic proponuje 4,670 mln zł brutto, a KZN Rail – 4,772 mln zł brutto. Oferty znacząco przewyższają budżet zamawiającego, który określono na kwotę 791 tys. zł.

Jeśli TŚ zdecydują się na zwiększenie budżetu, to na realizację prac przeznaczono sześć miesięcy. Zamawiający informuje, że inwestycja będzie realizowana przy maksymalnym zachowaniu ruchu tramwajowego (ruch po jednym torze).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony