Partnerzy serwisu:

Tramwaje Warszawskie z przetargiem na projekt trasy do Dw. Zachodniego

Witold Urbanowicz 03.07.2019

Tramwaje Warszawskie z przetargiem na projekt trasy do Dw. Zachodniego
fot. UM Warszawa
Tramwaje Warszawskie ogłosiły kolejny już przetarg w ramach trasy, która ma połączyć Wolę, Dw. Zachodni z Mokotowem i Wilanowem. Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie odcinka na Ochocie, między Dw. Zachodnim a Grójecką, ale bez samego tunelu pod torami kolejowymi – jego budowa będzie elementem inwestycji PKP PLK.
Przedmiotem przetargu jest opracowanie dokumentacji projektowej dla przedsięwzięcia budowy trasy tramwajowej w ciągu Bitwy Warszawskiej 1920 r. na odcinku od Dw. Zachodniego do Grójeckiej. To element trasy, która ma połączyć Wolę, Ochotę z Mokotowem i Wilanowem.

Zadaniem wykonawcy jest przygotowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji, a także opracuje dokumentację na potrzeby przyszłego przetargu budowlanego. W ramach opcji przewidziano też nadzór autorski. Wykonawca powinien przygotować dokumentację projektową oraz uzyskać wszelkie zgody w ciągu 18 miesięcy. W sumie – na zamówienie podstawowe i nadzór – przeznaczono 1450 dni, czyli około cztery lata. Szacowana wartość zamówienia to 3,29 mln zł netto.

Od podziemnego przystanku po południowej stronie Dworca Zachodniego torowisko będzie poprowadzone ok. 550-metrowym tunelem pod Parkiem Zachodnim. Wyjazd znajdzie się po środku ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r., na wysokości hotelu Ibis. Następnie torowisko prowadzić będzie środkiem, między jezdniami, do Grójeckiej. Tutaj zaplanowano pełną „gwiazdę”, czyli rozjazdy umożliwiające jazdę we wszystkie strony.

Postępowanie nie obejmuje tunelu pod samym Dworcem Zachodnim. Jego budowa będzie elementem przebudowy stacji Warszawa Zachodnia, prowadzonej przez PKP PLK. Według naszych informacji przetarg kolejowy ma zostać ogłoszony w najbliższym okresie.

Termin składania ofert mija 8 sierpnia. O wyborze zdecydują cena (80%) oraz doświadczenie projektantów (20%).

Pod koniec kwietnia Tramwaje Warszawskie, wspólnie z MPWiK, ogłosiły przetarg na projekt i budowę kolektora wraz z torowiskiem tramwajowym w ul. Gagarina. To jedna z odnóg trasy do Wilanowa. Zmieniony termin składania ofert mija 17 lipca.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony