Partnerzy serwisu:

Tramwaje Warszawskie szykują się do umowy na zakup 583 biletomatów

Witold Urbanowicz 26.10.2018

Tramwaje Warszawskie szykują się do umowy na zakup 583 biletomatów
fot. WU
Tramwaje Warszawskie poinformowały, że prawomocnie został rozstrzygnięty spór w przetargu na nowe biletomaty. – Szykujemy się do podpisania umowy z Mennicą. Nastąpi to w ciągu kilku tygodni – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. Urządzenia pojawią się we wszystkich tramwajach i wagonach.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i kompleksowa obsługa serwisowo-eksploatacyjna mobilnych automatów biletowych. Zamówienie podstawowe zakłada montaż, uruchomienie i leasing operacyjny 583 biletomatów z funkcjonalnością płatności bezgotówkowej. Okres leasingu ustalono na 60 miesięcy od odbioru danego biletomatu. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Przewidziano też opcje – jedna zakłada leasing 583 biletomatów przez kolejne 36 miesiące, a druga montaż, uruchomienie i 36-miesięczny leasing operacyjny 178 nowych biletomatów w nowych tramwajach.

W postępowaniu startowały trzy firmy, które wyceniły usługę na kwoty od 25,6 mln zł brutto do 31,5 mln zł brutto. W maju zamawiający wybrał najtańszą ofertę, złożoną przez Mennicę, która pokonała Merę oraz konosrcjum GMV i Grupo Mecanica del Vuelo Sistemas. Od decyzji tej odwołała się Mera. Jak poinformował wczoraj (25 października) Wojciech Bartelski, prezes Tramwajów Warszawskich, skarga została prawomocnie oddalona. – Szykujemy się do podpisania umowy. Powinno to nastapić w ciągu najbliższych tygodni – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich

Przewidziano, że montaż i uruchomienie biletomatów nastąpi w okresie 10 miesięcy od podpisania umowy, przy czym pierwsza partia 70 biletomatów ma zostać uruchomiona w ciągu 4 miesięcy. Uruchomienie prawa opcji jest uzależnione od terminu dostaw nowych tramwajów.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony