Partnerzy serwisu:

Tramwaj na Tarchominie do Winnicy. Przetarg za 1,5 miesiąca

Witold Urbanowicz 17.10.2018

Tramwaj na Tarchominie do Winnicy. Przetarg za 1,5 miesiąca
fot. WU
Tramwaje Warszawskie wysłały zawiadomienie o zamiarze ogłoszenia przetargu na budowę dalszego odcinka linii tramwajowej na Tachominie. Postępowanie ma ruszyć za półtora miesiąca i objąć odcinek od razu do Winnicy.
Tramwaje Warszawskie wysłały ogłoszenie informacyjne o zamiarze ogłoszenia przetargu na kolejny odcinek linii tramwajowej na Tarchominie wraz z rozbudową układu drogowego ul. Światowida. Inwestycja obejmuje budowę dwutorowej trasy tramwajowej w ul. Światowida na odcinku od ul. Strumykowej do pętli Winnica wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach zaplanowanych robót tramwajowych wykonane zostanie torowisko z zabudową roślinną i asfaltową w ciągu ul. Światowida, pętla tramwajowa i autobusowa „Winnica” wraz z przystankami tramwajowymi i tramwajowo–autobusowymi, wyposażonymi m.in. w system informacji pasażerskiej oraz układ zasilania trasy tramwajowej. W ramach robót drogowych wykonana zostanie rozbudowa istniejącej ul. Światowida (w tym skrzyżowania z ul. Dzierzgońską, Dionizosa/Poetów) wraz z budową nowych chodników i ścieżek rowerowych. W ramach zamówienia konieczne będzie również przebudowanie instalacji kolidujących z planowaną infrastrukturą torowo-drogową w tym budowę przepustu.

Zgodnie z ogłoszeniem, ogłoszenie o zamówieniu ma zostać opublikowane na przełomie listopada i grudnia. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych.

Trasa tramwajowa na Tarchomin jest realizowana etapami. Pierwszy odcinek – od Młocin do przystanku Stare Świdry – został udostępniony w styczniu 2013 r. Następnie w grudniu 2014 r. trasę przedłużono do Tarchomina Kościelnego, gdzie znajduje się pętla. W lutym 2017 r. tramwaje dowiozły pasażerów w rejon skrzyżowania Ordonówny i Światowida na Nowodworach.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony