Partnerzy serwisu:

Poznań: Tramwaj na Ratajczaka z decyzją środowiskową

Jakub Rösler 03.12.2021

Poznań: Tramwaj na Ratajczaka z decyzją środowiskową
mat. UM Poznań
Jak poinformował wiceprezydent Poznania, Mariusz Wiśniewski, miasto w końcu otrzymało decyzję środowiskową w sprawie budowy tramwaju na Ratajczaka. Dzięki temu już wkrótce powinien zostać ogłoszony przetarg na wybór generalnego wykonawcy. Prace mają się rozpocząć w 2 kwartale przyszłego roku.
Kilka dni temu pisaliśmy o budowie tramwaju na Ratajczaka i opóźnieniach w realizacji tej inwestycji. Teraz okazuje się, iż miasto w końcu otrzymało decyzję środowiskową w tej sprawie. Poinformował o tym na swoim facebooku wiceprezydent Poznania, Mariusz Wiśniewski.

“Po blisko półtora roku oczekiwań na decyzję środowiskową dotyczącą budowy trasy tramwajowej wzdłuż ul.Ratajczaka i Niezłomnych, wreszcie nią dysponujemy. Pozwoli to nam dokończyć wszystkie niezbędne procedury dotyczące pozwolenia na budowę i jednocześnie ogłosić w najbliższym możliwym czasie przetarg na generalnego wykonawcę, tak aby inwestycja mogła powstać do jesieni 2023 r “ – napisał wiceprezydent.

Nowa trasa ma połączyć centrum miasta z Wildą i Dębcem i jeszcze ułatwić komunikację w ścisłym centrum Poznania. Wg. zapowiedzi miasta sprzed kilku dni, budowa trasy ma zacząć się w 2 kwartale przyszłego roku. Otrzymana zgoda otwiera drogę do uruchomienia przetargu, który może być ogłoszony jeszcze w grudniu tego roku.

Prezydent w swoim wpisie przypomina iż nowa trasa jest kontynuacją Projektu Centrum, który trwa w Poznaniu już od kilku lat, a jego kontynuacją ma być także budowa prawoskrętu obok Okrąglaka, z ulicy 27 grudnia w ulicę Mielżyńskiego oraz przyszła budowa tramwaju od Małych Garbar, przez stację PKM Garbary, aż do pętli Wilczak.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Priorytety dla tramwajów
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony