Partnerzy serwisu:

Tramwaj na Nowy Dwór. Sutryk daje zielone światło, prace w tym roku

Witold Urbanowicz 11.04.2019

Tramwaj na Nowy Dwór. Sutryk daje zielone światło, prace w tym roku
Zdjęcie ilustracyjne - budowa trasy tramwajowej w Warszawiefot. WU
Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, wydał zgodę na rozstrzygnięcie przetargu na budowę pierwszego odcinka trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Prace między pl. Orląt Lwowskich a Parkiem Biznesu mają ruszyć w tym roku. Niebawem mają też ruszyć kolejne przetargi.
Przygotowania do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór ciągną się już od dłuższego czasu. W pierwszym przetargu, ogłoszonym w kwietniu zeszłego roku, nie było chętnych. Następnie Wrocławskie Inwestycje podzieliły postępowanie na… 22 części, oddzielnie dla każdej branży. To jednak nie przyniosło efektu, gdyż dalej brakowało ofert bądź znacząco przekraczały założenia finansowe miasta. Kolejny przetarg, obejmujący osiem części, ruszył w grudniu – również i tutaj były liczne przekroczenia budżetu.

Miasto z inwestycji jednak nie rezygnuje. – Dziś (11 kwietnia) wydałem zgodę na rozstrzygniecie przetargów na budowę pierwszego odcinka tramwaju na Nowy Dwór, czyli trasy autobusowo- tramwajowej. W tym roku chcielibyśmy rozpocząć realizację odcinka od pl. Orląt Lwowskich do Parku Biznesu. To najdroższy etap z przeprawą nad ulicą Smolecką i zupełnie nowym wiaduktem nad torami kolejowymi w pobliżu ul. Wagonowej – zapowiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Wiadomo już też, co z pozostałymi fragmentami trasy. – Podjąłem dziś także decyzję o ogłoszeniu przetargu na projekt trzeciego odcinka tej trasy – poprowadzonego ulicą Rogowską. A za kilka miesięcy ruszy postępowanie na budowę odcinka drugiego – od Parku Biznesu do Rogowskiej – informuje Sutryk.


mat. UM Wrocław

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony