Partnerzy serwisu:

Tramwaj na Naramowice: W I tygodniu po otwarciu średnio 10 tys. pasażerów dziennie

Jakub Rösler 17.05.2022

Tramwaj na Naramowice: W I tygodniu po otwarciu średnio 10 tys. pasażerów dziennie
fot. Jakub Rösler
Zapytaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego z Poznania o to, jak prezentują się statystyki przewozowe na linii numer 10, która kursuje na nowo otwartym odcinku na Naramowice. W pierwszym tygodniu funkcjonowania trasy, w dni robocze z tramwajów korzystało średnio od 10 do 11 tysięcy osób.
Pod koniec kwietnia Poznań oddał do użytku trasę tramwajową na Naramowice. Na ten moment czekało wielu mieszkańców Naramowic, Wilczaka, czy też wschodniej części Winograd. Na ten moment po nowej trasie kursuje tylko jedna linia tramwajowa, oznaczona numerem 10. Docelowo ma tam także kursować linia o numerze 3, lecz z powodu ciągle trwających prac aktualnie jest to niemożliwe.

Byliśmy na oficjalnym otwarciu trasy i na własne oczy widzieliśmy jak mieszkańcy przywitali się z nową linią tramwajową. Otwarcie przypominało święto. Z racji faktu, iż tramwaje kursują nową trasą już kilkanaście dni, zapytaliśmy ZTM Poznań o to, jak kształtowały się statystystyki przewozowe w pierwszych dniach działania trasy naramowickiej.

– Od poniedziałku do piątku (25-29 kwietnia) liczba pasażerów na linii nr 10, na odcinku Wilczak – Błażeja (i z powrotem) utrzymywała się na bardzo wysokim poziomie, oscylując w granicach 10-11 tysięcy osób. W sobotę (30 kwietnia) liczba pasażerów była niższa niż tydzień wcześniej, ale należy pamiętać, że w pierwszy weekend funkcjonowania nowej trasy, odwiedziła ją znaczna liczba mieszkańców, aby przejechać się tramwajem do Błażeja po raz pierwszy – przekazał nam Rafał Wąsowicz, z Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Dokładne statystyki przekazane nam przez ZTM Poznań prezentują się tak:Widać wyraźnie, iż w weekendy ruch jest mniejszy niż w dni robocze, lecz jest to raczej normą w komunikacji miejskiej. W kwestii 30 kwietnia trzeba mieć na uwadze fakt, iż był to pierwszy dzień długiego weekendu majowego, a to mogło znacząco wpłynąć na przedstawione wyniki.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Mobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony