Partnerzy serwisu:

Tramwaj Hyundaia dla Warszawy z homologacją

Jakub Madrjas 11.08.2021

Tramwaj Hyundaia dla Warszawy z homologacją
Fot. ms, transport-publiczny.pl
Jak dowiedział się portal Transport-Publiczny.pl, wydana została homologacja dla nowego tramwaju, który Hyundai Rotem przygotował dla Tramwajów Warszawskich.
Informację o uzyskaniu przez Hyundai Rotem świadectwa homologacji dla nowego tramwaju potwierdza Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. - To oznacza, że zostały skompletowane dokumenty. Teraz rozpocznie się procedura odbioru przez zamawiającego - wyjaśnia Dutkiewicz.

Rzecznik podtrzymuje termin wprowadzenia nowego taboru do ruchu na jesieni. Przed odbiorem nowe wozy muszą przejść jednak jeszcze rygorystyczne testy Tramwajów Warszawskich, obejmujące m. in. bezawaryjną jazdę po sieci tramwajowej. Pierwszy jazdy na miejskich torach odbyły się w zeszłym miesiącu.

Kolejne 121 tramwajów będzie ostatecznie odbierane od początku 2022 r. aż do końca kwietnia 2023 r. Tramwaje Warszawskie podpisały umowę z firmą Hyundai Rotem w czerwcu 2019 r. Jej wartość to 1,825 mld zł netto.

Naszą relację z pierwszej jazdy nowym tramwajem oraz zdjęcia można znaleźć tutaj. W tekście wyjaśniamy również głośną niedawno kwestię dostosowania szerokości przystanków do nowego taboru. 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony