Partnerzy serwisu:

Tramwaj do Zgierza wróci przed świętami. Jest data

Redakcja 25.11.2021

Tramwaj do Zgierza wróci przed świętami. Jest data
fot. UM Zgierz
20 grudnia 2021 r. pojedziemy ponownie tramwajem ze Zgierza do Łodzi. Na razie do pl. Kilińskiego w Zgierzu wydłużona zostanie linia nr 6. Prezydenci obu miast podpisali porozumienie dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej.
Trwają ostatnie szlify na nowym torowisku od Helenówka, przez Chełmy i Kurak do placu Kilińskiego w Zgierzu, aby jeszcze przed świętami na torach ponownie zagościły tramwaje łączące stolice aglomeracji ze Zgierzem. Również po łódzkiej stronie prowadzone są prace wykończeniowe przy remontowanym torowiska na wysokości zajezdni Helenówek. Na pasażerów czekać będzie zupełnie nowe torowisko, podwyższone przystanki wyposażone w wiaty oraz tablice systemu informacji pasażerskiej.

– Przejazd z placu Kilińskiego na Radogoszcz zajmie jedynie 10 minut. W godzinach szczytu będzie to najbardziej komfortowy środek transportu łączący nasze miasta – informuje Przemysław Staniszewski, prezydent miasta Zgierza.

Tramwaje kursować będą w dni robocze oraz w soboty co 15 minut, natomiast w niedzielę pojawią się na przystankach co 20 minut. Trasę Łódź – Zgierz obsługiwać będzie tymczasowa tramwajowa linia 6. Zapewni to bezpośrednie połączenie Zgierza z Manufakturą, centrum Łodzi, przystankiem Piotrkowska Centrum, jak i również z Górniakiem i Widzewem. Wiele możliwości dojazdu i dostęp do pozostałych linii komunikacji miejskiej zapewni jak najszybszy dojazd w wielu kierunkach obu miast.

Wraz z uruchomieniem linii tramwajowej, przestanie kursować autobus zastępczy Z45 z Łodzi do Zgierza. Natomiast autobus linii Z46 kursować będzie z Ozorkowa do Zgierza. Na placu Kilińskiego zapewniona będzie szybka przesiadka na tramwaj, który nie stojąc w korkach, dojedzie dalej do Łodzi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony