Partnerzy serwisu:

Tramwaj do Wilanowa. Wybrany nowy-stary wykonawca z niższą ceną

Witold Urbanowicz 10.03.2022

Tramwaj do Wilanowa. Wybrany nowy-stary wykonawca z niższą ceną
fot. TW
Tramwaje Warszawskie ponownie przeprowadziły aukcję i rozstrzygnęły przetarg na budowę trasy tramwajowej w kierunku Wilanowa. Znów wygrał Budimex, który jeszcze bardziej zszedł z ceny.
Przed połową stycznia Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły przetarg na budowę 8-kilometrowej trasy tramwajowej do Wilanowa. Wygrała firma Budimex, która w trakcie aukcji elektronicznej zeszła z ceną do 732 mln zł brutto (w tym 492 mln zł na odcinek podstawowy) – przy budżecie Tramwajów Warszawskich określonym na 498 mln zł.

Od rozstrzygnięcia odwołało się jednak ZUE, kwestionując doświadczenie kierownika budowy i robót drogowych, które było brane przy punktacji ofert. Przed połową lutego Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie i nakazała powtórzenie czynności przeprowadzenia aukcji elektronicznej.

Tramwaje Warszawskie przeprowadziły właśnie nową aukcję. Ponownie na prowadzenie wysunął się Budimex, który jeszcze bardziej zszedł z ceny – do 685 mln 424 tys. zł (w tym ok. 461 mln zł za zadanie podstawowe). I to oferta tej firmy, po odjęciu części punktów za doświadczenie personelu, została ponownie uznana za najkorzystniejszą. Budimex otrzymał 96 punktów na 100 możliwych, na kolejnej pozycji jest Trakcja z 95,97 pkt., a dalej Balzola z Lantanią z 92,85 pkt. Teraz wynik musi się uprawomocnić – w ciągu 10 dni są możliwe jeszcze odwołania.

Inwestycja, zgodnie z założeniami, będzie fazowana – przewidziano aż trzy opcje. Etap podstawowy przewiduje budowę 4,5-kilometrowego odcinka torowiska od Puławskiej w ciągu Goworka, Spacerowej, Belwederskiej, Sobieskiego do wysokości ul. Truskawieckiej. W dalszej kolejności miałyby zostać wybudowane dalsze odcinki torowiska wzdłuż Sobieskiego do al. Wilanowskiej, al. Rzeczypospolitej do Branickiego oraz w ciągu Św. Bonifacego do pętli Stegny.

Zamówienie podstawowe ma zostać zrealizowane w ciągu 22 miesięcy od zawarcia umowy. Na decyzję o uruchomieniu którejś z trzech opcji tramwaje mają 10 miesięcy. Na realizację każdej z nich wykonawca będzie miał 20 miesięcy od daty wskazanej w oświadczeniu zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony