Partnerzy serwisu:

Tragiczny wypadek na budowie metra na Bródno. Jedna osoba nie żyje

Witold Urbanowicz 05.03.2021

Tragiczny wypadek na budowie metra na Bródno. Jedna osoba nie żyje
fot. MW
Na budowie stacji C21 Bródno na odcinku wschodnim-północnym II linii metra doszło do tragicznego wypadku. Od koparki pracującej na poziomie 0 odłączyła się łyżka, która spadła na pracowników pracujących na najniższym poziomie (-2). Dwie osoby zostały poszkodowane, z czego jedna zmarła.
Do wypadku doszło ok. godz. 15 na budowanej stacji C21 Bródno w rejonie budynku Rembielińska 21. – Dwóch pracowników podwykonawcy pracowało w asyście koparki. Łyżka odłączyła się od trzonu i spadła na pracowników – opisuje Bartosz Sawicki, rzecznik wykonawcy, firmy Gulermak. Koparka znajdowała się na powierzchni, a pracownicy – na najniższym poziomie (-2).

Na miejsce wezwano Straż Pożarną i Pogotowie. – Pracownikom została udzielona pomoc. Jeden z nich został odwieziony do szpitala, drugi niestety zmarł – mówi Sawicki. Jak dodaje, teren zdarzenia pozostaje wygrodzony. – Około godz. 17 pojawiła się Państwowa Inspekcja Pracy, czekamy na prokuratora – dodaje rzecznik.

– Wszystkie sprzęty muszą mieć odpowiednie badania. Przyczyny zdarzenia nie są znane, jest za wcześnie, by o tym mówić. Zostanie powołana specjalna komisja, która ustali wszelkie okoliczności zdarzenia – mówi Sawicki.

Na odcinku wschodnim-północnym powstają trzy stacje – Zacisze, Kondratowicza i Bródno. Konstrukcje podziemnych obiektów są w 99% gotowe, jednak dla umożliwienia dalszych prac pozostawione są otwory technologiczne, dzięki którym możliwe jest dostarczanie materiałów i wyposażenia na niższe poziomy. Niedawno zakończono drążenie tuneli, trwają prace związane z ich wyposażaniem i budową torowiska. Roboty mają zakończyć się w wakacje 2022 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony