Partnerzy serwisu:

Toruń z dwiema ofertami na zakup autobusów

Witold Urbanowicz 16.07.2021

Toruń z dwiema ofertami na zakup autobusów
fot. MZK Toruń
MZK Toruń otworzył oferty w przetargu na dostawy czterech 12-metrowych autobusów z opcją na piąty pojazd. O zamówienie ubiega się dwóch producentów.
Przetarg obejmuje dostawę czterech fabrycznie nowych autobusów z opcją zakupu piątego, o ile pozwoli na to wysokość złożonych ofert. Będą one zasilane olejem napędowym. Pojazdy o długości 11,5-12,2 m mają pomieścić min. 85 pasażerów, z czego 28 na miejscach siedzących. Przewidziano układ drzwi 2-2-2. Wymagany jest silnik o mocy min. 200 kW. Pojazdy będą klimatyzowane, a wyposażenie obejmuje biletomat, kasowniki, tablice LED i LCD, nagłośnienie, monitoring, wi-fi oraz porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Dzisiaj (16 lipca) minął termin składania ofert. Wystartowały dwa podmioty. Solaris wycenił całość na 6,827 mln zł, a zamówienie podstawowe na 5,461 mln zł brutto. Jego konkurent, EvoBus, zaproponował 8,473 mln zł brutto za całość i 6,778 mln zł za zamówienie podstawowe. Budżet na zamówienie podstawowe wynosi 5,223 mln zł brutto.

O wyborze zdecydują cena (70%), parametry techniczne i eksploatacyjne (23%), koszty emisji CO2 (3%) koszty emisji NOx, PM, THC (2%) oraz koszty zużycia energii (2%). Pod u wagę brane będzie pojemność skokowa silnika, oś przednia, spełnienie wymogów homologacji w zakresie wytrzymałości konstrukcji nośnej, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, przebiegi międzyobsługowe, potwierdzone przez producenta silnika, unifikacja skrzyń biegów z tymi stosowanymi obecnie w pojazdach MZK, zużycie paliwa, koszt eksploatacji.

Na realizację zamówienia przeznaczono 240 dni. O skorzystaniu z opcji zamawiający poinformuje do końca 2021 r. Producent będzie miał 240 dni, licząc od złożenia oświadczenia o skorzystaniu z opcji, na dostarczenie dodatkowego pojazdu.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony