Partnerzy serwisu:

Toruń wybiera kolejne Solarisy

Jakub Rösler 13.10.2021

Toruń wybiera kolejne Solarisy
fot. MZK Toruń
Toruń wybrał dostawcę czterech autobusów miejskich napędzanych olejem napędowym. Najkorzystniejszą ofertę złożył Solaris, który wyprzedził firmę Evo Bus. Pojazdy pojawią się w Toruniu w ciągu 240 dni.
– Toruń kupuje nowoczesne autobusy, które wozić będą mieszkańców naszego miasta i wszystkich korzystających z komunikacji miejskiej w Toruniu. Będą to kolejne cztery nowoczesne pojazdy zasilane wprawdzie olejem napędowym, ale spełniające najwyższą normę emisji EURO 6 – mówi prezes MZK w Toruniu, Zbigniew Wyszogrodzki.

Przetarg na dostawę czterech fabrycznie nowych, zasilanych olejem napędowym autobusów ogłoszono 31 maja 2021 r. Termin składania ofert mijał 16 lipca 2021 r.

Do przetargu stanęły dwie firmy: Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. z ofertą ponad 5,4 mln zł brutto i EvoBus Polska Sp. z o.o. z ofertą ponad 6,7 mln zł brutto. Za korzystniejszą uznano ofertę Solaris. Dostawy planowane są w terminie 240 dni od daty podpisania umowy.

– Dziękuję serdecznie za wieloletnie zaufanie, którym nas Państwo obdarzyli. Naszych autobusów w Toruniu jest niemal osiemdziesiąt. Jestem przekonany, że pasażerowie i mieszkańcy Torunia będą zadowoleni i usatysfakcjonowani z czterech doskonale wyposażonych dieslowskich autobusów spełniających normę EURO 6 – zapewnia Kierownik Sprzedaży Region Północ Solaris Bus& Coach, Jakub Zakrzewski.

Nowe autobusy będą takie same jak Solarisy, które trafiły do Torunia w kwietniu br. Będą zasilane olejem napędowym, z silnikami spełniającymi najnowsze normy EURO 6 (emitujące 10-krotnie mniej szkodliwych substancji niż wozy poprzedniej generacji), przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami, niskopodłogowe, wyposażone między innymi w system cyfrowego monitoringu wizyjnego przedziału pasażerskiego i kabiny kierowcy, automat do sprzedaży biletów, klimatyzację, WIFI, ładowarki USB oraz system detekcji i gaszenia pożaru komory silnika. W stosunku do starszych modeli (np. z 2018 r.) przeszły facelifting polegający na zmianach w wyglądzie ściany przedniej autobusu. Dzięki temu zredukowano opory powietrza w czasie jazdy, co przyczyni się do mniejszego spalania paliwa i mniejszego zabrudzenia boków autobusu w trakcie niekorzystnych warunków pogodowych.

Zakup nowego taboru pozwoli na częściowe wycofanie starych Jelczy z dalszej eksploatacji. Całkowicie planuje się je wycofać po dostawie nowych diesli, na które właśnie podpisano umowę oraz autobusów elektrycznych, które przyjadą do Torunia w 2022 r.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony