Partnerzy serwisu:

Toruń: W listopadzie przetarg na nowe tramwaje

Witold Urbanowicz 04.11.2019

Toruń: W listopadzie przetarg na nowe tramwaje
fot. MJ
Toruń przygotowuje się do zakupu nowych tramwajów do obsługi projektowanej trasy tramwajowej do os. JAR. Przetarg ma zostać rozpisany jeszcze w listopadzie.
W latach 2014-2015 tabor toruńskiego MZK wzbogacił się o 17 Swingów – sześciu pięcioczłonowych jednokierunkowych, sześciu trzyczłonowych jednokierunkowych i pięciu pięcioczłonowych jednokierunkowych. W tej perspektywie unijnej Toruń zakupów taborowych jeszcze nie przeprowadzał.

Plany przewoźnika zakładają dostawy pięciu tramwajów o długości do 32 m. – Dokumentacja przetargowa jest przygotowana, planowany termin ogłoszenia przetargu to listopad br. – informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK Toruń. Pojazdy zostały przewidziane głównie do obsługi projektowanej linii tramwajowej na os. JAR na północy.

Pięcioczłonowe tramwaje mają być niskopodłogowe. – Wózki (zespoły jezdne) tramwaju będą posiadały zestawy kołowe, tzn. koła jednej osi połączone obracającym się wspólnie z nimi sztywnym wałem – opisuje Derengowska. Wiadomo też, jakie są oczekiwania co do liczby drzwi. – Planujemy zakup tramwajów 6-drzwiowych, z czego co najmniej czworo drzwi o szerokości min. 1300 mm – mówi Sylwia Derengowska.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony