Partnerzy serwisu:

Toruń: Tramwaje szybciej wracają na Szosę Lubicką

Redakcja 03.02.2021

Toruń: Tramwaje szybciej wracają na Szosę Lubicką
fot. Małgorzata Litwin / UM Toruń
Wcześniej niż planowano zostały wykonane tymczasowe rozjazdy torowe na modernizowanym torowisku tramwajowym na Szosie Lubickiej. W związku z tym już od czwartku 4 lutego 2021 r. od godz. 4:30 na Szosę Lubicką wracają tramwaje linii nr 1 i 1N.
Ruch tramwajowy na odcinku od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego będzie się odbywał po jednym torze. Jednocześnie zawieszone zostanie kursowanie zastępczej komunikacji autobusowej – linii nr 51 i 51N oraz linii tramwajowej nr 8 i 8N. Na swoją trasę powrócą natomiast tramwaje linii 1 i 1N.

Na Szosie Lubickiej, na odcinku od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego, trwa modernizacja torowiska. Prace rozpoczęły się pod koniec stycznia br. W pierwszym etapie wykonane zostały tymczasowe rozjazdy torowe, tzw. „przewiązki” – jedna na wschód od pl. Daszyńskiego, druga po stronie wschodniej od przystanków tramwajowych przystanku Jamontta, przed skrętem w ulicę Ślaskiego. Rozwiązanie to umożliwi kursowanie tramwajów po jednym torze bez konieczności wstrzymywania ruchu w trakcie robót. Wykonano również trzy tymczasowe przystanki tramwajowe dla tramwajów jadących w kierunku pętli Olimpijska na wysokości dotychczasowych lokalizacji. Ruchem tramwajów na odcinku jednotorowym sterować będzie sygnalizacja świetlna.

Więcej o pracach tutaj.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony