Partnerzy serwisu:

Toruń rusza z przetargiem na nowe tramwaje

Witold Urbanowicz 13.12.2019

Toruń rusza z przetargiem na nowe tramwaje
fot. MJ
Władze Torunia i MZK poinformowały o rozpoczęciu przetargu na pięć nowych tramwajów. Dostawy przewidziano w ciągu dwóch lat od podpisania umowy.
Dzisiaj (13 grudnia) rusza procedura przetargowa na zakup pięciu nowych tramwajów. Zamawiający wysłał do dziennika urzędowego Unii Europejskiej zawiadomienie o rozpoczęciu postępowania. W ciągu kilku dni dokumentacja powinna pojawić się na stronie zamawiającego.

Zakup jest częścią realizowanego przez Toruń projektu unijnego. – W ramach projektu realizowanych jest kilka zadań: budowa linii tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą do osiedla Jar, zadania modernizacji torowisk, zakup autobusów niskoemisyjnych, z których 14 hybrydowych zostało już kupionych i jeździ po Toruniu, a na zakup sześciu autobusów elektrycznych przygotowywany jest drugi przetarg, zakup pojazdów technicznych i zakup taboru tramwajowego niskopodłogowego. Będą to kolejne nowoczesne tramwaje w Toruniu, bo mamy już 17 Swingów – mówi Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Tramwaje będą pięcioczłonowe i jednokierunkowe. – Będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, z całkowicie niską podłogą wyłożoną wykładziną antypoślizgową, wyposażone w klimatyzację, monitoring wizyjny, komputer pokładowy, WiFi, gniazda ładowania USB, biletomaty, zapowiedzi głosowe i wizualne przystanków, system zliczania pasażerów, monitory reklamowe – wylicza Zbigniew Wyszogrodzki, prezes MZK.

Otwarcie ofert zaplanowano na 2 marca 2020 r. Miasto przewiduje, że umowa zostnanie podpisana w II kwartale 2020 r. Wykonawca będzie miał 24 miesiące na realizację zamówienia. – Nowe tramwaje będą obsługiwały przede wszystkim nową linię do tzw. osiedla Jar, ale wspomogą też inne trasy – mówi Wyszogrodzki.

W tej chwili MZK posiada 62 tramwaje, w tym 17 Swingów oraz 45 wysokopodłogowych jedno- i dwuwagonowych składów serii 805Na (w tym 18 zmodernizowanych).
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony