Partnerzy serwisu:

Toruń: Nowe torowisko w al. Jana Pawła II niemal gotowe

Redakcja 22.05.2020

Toruń: Nowe torowisko w al. Jana Pawła II niemal gotowe
fot. MZK Toruń
Dobiega końca przebudowa linii tramwajowej na ul. Chopina, al. św. Jana Pawła II i Wałach gen Sikorskiego. Prace zakończą się w czerwcu 2020 r. W ramach inwestycji powstanie też nowy odcinek torowiska do ronda Niepodległości.
Na al. Jana Pawła II, gdzie powstaje nowa trasa tramwajowa, praca wre. Prawie gotowe jest już torowisko, na ukończeniu jest budowa kanalizacji deszczowej. W czerwcu planowane jest uruchomienie przebudowanej linii tramwajowej przez ul. Chopina, al. Jana Pawła II i Wały gen. Sikorskiego.

– Kanalizacja deszczowa od mostu drogowego do pl. Niepodległości jest już prawie gotowa. Na Wałach gen. Sikorskiego i al. św. Jana Pawła II, od Wałów do ul. Chopina, zakończono betonowanie torowiska, a na ul. Kraszewskiego układamy masę bitumiczną – wylicza Wojciech Kulpiński, kierownik budowy z firmy Balzola.– Trwa też układanie chodników i budowa ścieżek rowerowych – dodaje.

Dobiegają końca prace przy budowie sieci trakcyjnej. Od piątku 22 maja rozpocznie się podwieszanie tzw. drutu jezdnego. Ponadto na odcinku od ul. Chopina do pl. Niepodległości ustawiono wszystkie studnie teletechniczne.


fot. MZK Toruń

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony