Partnerzy serwisu:

Toruń kupi nowe tramwaje na przełomie roku

Witold Urbanowicz 09.08.2018

Toruń kupi nowe tramwaje na przełomie roku
fot. MJ
Toruń, wzorem innych miast, przygotowuje rozbudowę sieci tramwajowej. Tamtejszy przewoźnik jest jednak jednym z nielicznych, który jeszcze nie ogłosił przetargu na tabor w ramach unijnej perspektywy finansowej 2014–2020. Ten jest jednak planowany na przełomie roku.
Jak pisaliśmy, Toruń planuje budowę kilkukilometrowej trasy na os. JAR na północy miasta. Przetarg planowany jest na przyszły rok. Wyprzedzająco, w ramach inwestycji związanych z przebudową skrzyżowań, są właśnie realizowane elementy przyszłej trasy.

Nieodzowną częścią planów jest zakup nowego taboru. Przewoźnik chce kupić pięć pięcioczłonowych niskopodłogowych tramwajów. – Przetarg jest planowany w okresie IV kw. 2018/ I kw. 2019 r. – informuje Paweł Trawiński, kierownik działu marketingu MZK Toruń. Jak dodaje, w trakcie analiz jest kwestia, czy pojazdy te zwiększą stan spółki, czy też przede wszystkim zostaną wykorzystane do zastąpienia istniejących starszych pojazdów.

Odwiecznym problemem Torunia jest zbyt mało pojemna zajezdnia. Tramwaje muszą być odstawiane na krańcach, które w ostatnich latach częściowo ogrodzono. Jest szansa, że przy okazji trasy do os. JAR ulegnie poprawie. Jej elementem ma być zaplecze dla tramwajów. – Obecnie opracowywana jest wstępna dokumentacja projektowa zagospodarowania terenu – mówi Paweł Trawiński.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony