Partnerzy serwisu:

Toruń chce rozbudować system informacji pasażerskiej o 73 tablice

Jakub Dybalski 14.05.2018

Toruń chce rozbudować system informacji pasażerskiej o 73 tablice
fot. MJ
Urząd miasta w Toruniu rozpisał przetarg na rozszerzenie o autobusy systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. W ramach umowy wykonawca będzie musiał dostarczyć i zamontować 73 nowe tablice przystankowe.
Przetarg nie będzie polegał na budowę systemu od podstaw, bo Toruń pewne elementy systemu zarządzania flotą ma. W praktyce ma to polegać na zintegrowaniu istniejącego Systemu Zarządzania Flotą i Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, oraz na rozszerzeniu ich funkcji tak, by informacje o rzeczywistym czasie przyjazdu, można było udostępnić na tablicach elektronicznych zamontowanych na przystankach.

W ramach zamówienia wykonawca będzie musiał zamontować 73 nowe tablice w określonych lokalizacjach, wyposażyć 115 autobusów w urządzenia pokładowe niezbędne dla działania systemu. Wspomniane 115 autobusów, a także 51 tramwajów wyposażyć w konsole dla kierowców i motorniczych, a także wyposażenie w odpowiednie urządzenia stanowisk dyspozytorskich i nadzoru ruchu.

W przetargu decydująca o wyborze oferty będzie cena, której wagę określono na 60 proc. Pozostałe punkty będzie można otrzymać za zaproponowaną gwarancję. Minimalna jaką należy przedstawić to 36 miesięcy. Maksymalna jakiej spodziewają się w Toruniu, to 60 miesięcy.

Toruńscy urzędnicy na razie nie określili ile pieniędzy chcą wydać na modernizację systemu. Oferty można składać do 19 czerwca. Urządzenia powinny zostać dostarczone i zamontowane w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy, a całość ma zacząć działać najpóźniej z końcem listopada 2020 r.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony