Partnerzy serwisu:

Tomasz Wojtkiewicz ponownie prezesem Nextbike

Magdalena Romanowska 12.08.2020

Tomasz Wojtkiewicz ponownie prezesem Nextbike
Fot. Tomasz Wojtkiewicz/twitter
11 sierpnia 2020 rada nadzorcza Nextbike Polska oddelegowała ze swojego grona do pełnienia funkcji prezesa zarządu Tomasza Wojtkiewicza. Zajmował on wcześniej to stanowisko w latach 2012-2018. Równocześnie dyrektorem finansowym Nextbike został Konrad Kowalczuk.
− Obecnie przede mną, Konradem i całym zespołem Nextbike Polska okres intensywnej pracy. Chcemy efektywnie wykorzystać czas, który mamy zgodnie z zawartą z bankami umową standstill. W tym okresie czeka nas dogłębna analiza sytuacji oraz opracowanie i realizacja całego szeregu kluczowych zadań, których celem jest opracowanie i doprowadzenie do przyjęcia planu restrukturyzacji zadłużenia i biznesu spółki – mówi Tomasz Wojtkiewicz, cytowany w komunikacie.

W maju tego roku zarząd Nextbike Polska podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Pandemia wirusa SARS-CoV-2 spowodowała zagrożenie niewypłacalnością firmy. Gwałtowny spadek przychodów spowodował między innymi zakaz korzystania z rowerów miejskich w okresie od 1 kwietnia do 5 maja br.

Jak podkreślała spółka, przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego i zawarcie układu z wierzycielami ma na celu zapobieżenie pogorszeniu sytuacji finansowej spółki, jej niewypłacalności oraz ogłoszenia jej upadłości. To wszystko, zdaniem spółki, pozwoli na utrzymanie płynności finansowej, a także obsługi systemów rowerów miejskich w 39 systemach. Restrukturyzacja to standardowa procedura przewidziana kodeksem handlowym w sytuacji zagrożenia niewypłacalnością. Nie oznacza zagrożenia dla bieżącego funkcjonowania spółki.

− Z racji ścisłej kooperacji z naszym wiodącym akcjonariuszem, Nextbike GmbH, będącym jednocześnie naszym partnerem technologicznym i licencjodawcą, liczymy na uzyskanie efektów synergii, które usprawnią ten proces. Umożliwi to Spółce bezpieczną realizację bieżących działań operacyjnych i przystępowanie do nowych przetargów. — mówi Tomasz Wojtkiewicz, oddelegowany z Rady Nadzorczej do pełnienia funkcji prezesa zarządu Nextbike Polska.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony