Partnerzy serwisu:

Ten sam bilet w Rybniku i Jastrzębiu-Zdroju

Redakcja 26.03.2020

Ten sam bilet w Rybniku i Jastrzębiu-Zdroju
fot. ZTZ Rybnik
E-karta ważna w MZK Jastrzębie, a e-bilet w Rybniku – od 26 marca bilety okresowe ZTZ w Rybniku będą ważne na liniach obsługiwanych przez MZK Jastrzębie i odwrotnie.
Takie udogodnienia dla pasażerów to efekt porozumienia Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku z Międzygminnym Związkiem Komunikacyjnym z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju.

Od czwartku, 26 marca, bilety okresowe (miesięczne, dwutygodniowe i tygodniowe) zakupione w ZTZ w Rybniku będą ważne na liniach obsługiwanych przez MZK Jastrzębie i odwrotnie – okresowy e-Bilet MZK będzie honorowany na liniach organizowanych przez ZTZ w Rybniku.
Przyjęte rozwiązania będą obowiązywały tymczasowo. Ich celem jest poprawa dostępności usług przy ograniczonej ofercie przewozowej, przede wszystkim w zakresie wykonywania połączeń przesiadkowych.

Jednocześnie Rybnik wzmocnił swoją ofertę. Aby zmniejszyć napełnienie pojazdów, wybrane kursy linii: 3, 6, 10, 13, 18, 29, 32, 45, 46, 48 będą wykonywane równocześnie przez dwa pojazdy. Zwiększona została również liczba autobusów przegubowych obsługujących linie 3, 6, 18, 26, 29, 46 i 48. Jeżeli połowa miejsc siedzących będzie zajęta, apelujemy o pozostanie na przystanku i oczekiwanie na kolejny kurs.

– Apelujemy do pasażerów o stosowanie się do obostrzenia dotyczącego przemieszczania się i odpowiedzialne korzystanie z transportu zbiorowego. Nawet powrót do funkcjonowania transportu według roboczego rozkładu jazdy nie pozwoliłby zapewnić warunków podróży wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia – przekonuje Łukasz Kosobucki, dyrektor Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport