Partnerzy serwisu:

Tel Aviv będzie ładował autobusy elektryczne z elektrycznej ulicy

Michał Szymajda 17.10.2020

Tel Aviv będzie ładował autobusy elektryczne z elektrycznej ulicy
Fot. Tel Aviv-Yafo Municipality.
Tel Aviv rozpoczyna niezwykły pilotaż. Na 600 metrach dwukilometrowej ulicy między stacją kolejową Tel Aviv University a terminalem autobusowym Klatzkin zabudowywane są urządzenia do ładowania indukcyjnego autobusów elektrycznych.
To pierwsze takie rozwiązanie w tej części świata i jedno z zaledwie kilku, które w ogóle istnieją (obecnie w fazie testów są Szwedzi). Nikt dotąd nie zbudował też tak długiego odcinka elektrycznej drogi. Zaletą tego nowatorskiego rozwiązania będzie to, że do wzmocnienia baterii nie potrzebny będzie postój. Autobusy będą mogły mieć mniejsze baterie, będą więc mogły być lżejsze, a więc bardziej energooszczędne.

Droga ma być gotowa za kilka tygodni, później rozpoczną się dwumiesięczne testy systemu, trzeba będzie bowiem dostroić infrastrukturę w jezdni z tą zabudowaną w elektrycznych autobusach. Po tym czasie system wejdzie do normalnej eksploatacji, pojazdy będą jeździć po jezdni z pasażerami na rozkładowych trasach.

Wykonawcą systemu jest izraelska firma ElectReon, która właśnie podpisała z urzędem miejskim Tel Avivu porozumienie w celu rozwijania systemu na innych ulicach. Budowana obecnie ma być poligonem doświadczalnym i ma stanowić bazę do dalszego rozwoju. Odbiorniki indukcyjne zostaną zainstalowane w wyprodukowanych przez Chińczyków autobusach marki Higer. Ich właścicielem jest miejscowy przewoźnik: Dan Bus.


PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony