Partnerzy serwisu:

Tatra-Jug zadebiutuje na terenie UE – w Rumunii

Witold Urbanowicz 04.08.2020

Tatra-Jug zadebiutuje na terenie UE – w Rumunii
mat. Tatra-Jug
Ukraińskie przedsiębiorstwo Tatra-Jug potwierdziło wczoraj (3 sierpnia) swoją wygraną w przetargu na dostawy 17 niskopodłogowych tramwajów dla rumuńskiej Krajowej. Będzie to debiut firmy na rynku UE.
Zamówienia opiewa na 17 tramwajów o długości 25 m, które mogą pomieścić min. 190 pasażerów, w tym 90 na miejscach siedzących. „To ważne wydarzenie dla Ukrainy i przemysłu maszynowego, bo oznacza wejście ukraińskiego producenta na rynek Unii Europejskiej i pierwszy kontrakt na terenie Unii na zakup ukraińskich tramwajów od czasu odzyskania przez Ukrainę niepodległości” – podkreśla producent. Tatra-Jug konkurowała w przetargu z polską Pesą oraz tureckimi firmami Durmazlar i Bozankaya. Dostawy powinny rozpocząć się pod koniec przyszłego roku i potrwać do lata 2022 r.

Niedawno ukraiński producent informował, że produkcja pierwszego prototypowego, w pełni niskopodłogowego tramwaju jest w fazie końcowej. Pojazd ma zostać zaprezentowany jesienią.

Tramwaje w Krajowej ruszyły w 1987 r. Funkcjonuje tam jedna trasa o długości 18 km obsługiwana przez trzy linie. Tabor składa się z 29 pojazdów serii Tatra KT4D, Tatra T4D-MT, Tatra TB4D i SGP E1.

Ostatnio sporo się dzieje na rynku tramwajów w Rumunii. Ruszył ponowny przetarg na dostawy 49 tramwajów dla miast Botoszany, Braiła, Gałacz i Ploeszti. W Bukareszcie w przetargu na dostawy 100 tramwajów najwyżej oceniono tam rumuńsko-chińską ofertę Astra Vagonae i CRRC. W Resicie wygrał Durmazlar, w Jassach w dwóch przetargach Bozankaya i Pesa, w Timisoarze – Bozankaya.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony