Partnerzy serwisu:

Tarnów: W autobusie sprawdzisz odjazdy pociągów

Witold Urbanowicz 24.08.2018

Tarnów: W autobusie sprawdzisz odjazdy pociągów
fot. WU
Ciekawy przetarg rozpisało MPK w Tarnowie. Już wkrótce w pojazdach komunikacji miejskiej pasażerowie poza standardowymi informacjami o kursie autobusu, zobaczą także najbliższe odjazdy pociągów.
MPK w Tarnowie rozpisało zapytanie ofertowe na ciekawą usługę. Przedsiębiorstwo chce w 95 autobusach zainstalować interaktywną informację pasażerską na obecnych monitorach LCD, która zintegruje systemy MPK oraz PKP. Pasażerowie mieliby do dyspozycji podsufitowe tablice o szerokości 22 cali, na których znajdą się informacje nie tylko o aktualnym kursie autobusu, ale także o rozkładach jazdy pociągów PKP Intercity, Przewozów Regionalnych i Kolei Małopolskich przejeżdżających przez dworzec w Tarnowie.

MPK chce, aby obecne ekrany zostały podzielone na 1/3 i 2/3 powierzchni. Na górnym pasku prezentowane będą podstawowe informacje o aktualnym kursie linii. Z kolei dolna część ekranu będzie się zmieniać i prezentować dwie plansze. Pierwsza prezentować będzie bieżące położenie autobusu na mapie na podstawie modułu GPS oraz informacje o następnych przystankach na linii w formie uzgodnionej z przewoźnikiem sekwencji.

Co do treści kolejowych, to zamawiający zaznacza, że monitory obecne będą we wszystkich autobusach na liniach, które przebiegają w okolicy dworca kolejowego. Specjalnie przygotowana plansza pojawi się, gdy autobus będzie się do niego zbliżał. Zamawiający określił, że będzie to miało miejsce na trzy przystanki przed dworcem. Plansza kolejowa ma prezentować wszystkie przyjazdy pociągów w czasie do 30 minut od aktualnego czasu oraz odjazdy pociągów w czasie 1 godziny od czasu aktualnego. MPK w Tarnowie chce, żeby na ekranie znalazły się przede wszystkim informacje o relacji pociągu, godzinie jego przyjazdu bądź odjazdu, rodzaju przewoźnika oraz czasu pozostałego do jego przyjazdu bądź odjazdu. Plansza będzie wyświetlana naprzemiennie z planszą autobusową na 15 sekund.

Usługa miałaby zostać wdrożona najpóźniej do 30 listopada. Składanie ofert w postępowaniu trwa do 28 sierpnia. Jedynym kryterium wyboru, którym kierować się przy wyborze będzie zamawiające, jest cena. Przedmiot zamówienia stara się o dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony