Partnerzy serwisu:

Tarnów kupuje pięć autobusów CNG

Jakub Dybalski 07.10.2019

Tarnów kupuje pięć autobusów CNG
fot. WU
MPK w Tarnowie rozpisało przetarg na pięć autobusów MIDI napędzanych sprężonym gazem ziemnym. Na zakupy przeznaczono tam równo 5 mln zł netto.
Na oferty czekają w Tarnowie do 8 listopada. Chodzi o pięć autobusów miejskich o długości 10-11 m. Autobusy muszą być fabrycznie nowe (wyprodukowane w 2020 r.), niskopodłogowe i napędzane CNG, a jednocześnie spełniające normę emisji spalin Euro 6. Na stronach przewoźnika nie opublikowano jeszcze specyfikacji pojazdów.

MPK Tarnów przeznaczyło na to zamówienie 5 mln zł netto. Cena będzie decydowała o wyborze oferty w połowie. 47 proc. punktów będzie można uzyskać za parametry techniczne oferowanych pojazdów, a pozostałe 3 proc. punktów za kwestie ekologiczne.

Wymóg doświadczenia nie jest zbyt wygórowany. Oferent musi się pochwalić dostawą w ciągu ostatnich trzech lat minimum dwóch autobusów miejskich o długości 10-12,2 m, napędzanych CNG.

Zamówienie jest współfinansowane z funduszy unijnych, ze środków RPO dla województwa małopolskiego, dla projektu „Zakup niskoemisyjnych autobusów CNG wraz z dostosowaniem zaplecza technicznego, integracja różnych środków transportu i poprawa jakości obsługi podróżnych, budowa i modernizacja telematycznych systemów zarządzania ruchem w celu usprawnienia poruszania się pojazdów komunikacji miejskiej”.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony