Partnerzy serwisu:

Tarnobrzeg. Przetarg na obsługę komunikacji wygrały Polkar i MPK

Jakub Dybalski 08.01.2019

Tarnobrzeg. Przetarg na obsługę komunikacji wygrały Polkar i MPK
fot. MPK Tarnobrzeg/FB
W Tarnobrzegu wybrano zwycięzcę w przetargu na czteroletnią obsługę komunikacji miejskiej. Wygrało konsorcjum firmy Polkar i MPK w Tarnobrzegu, które jako jedyne zmieściło się w budżecie zamawiającego.
W konsorcjum liderem jest PHU Polkar Paulina Szczepanik, a partnerem konsorcjum jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Karol Szczepanik. W ciągu czterech lat przejadą, według szacunków, 2,16 mln wozokilometrów. Obaj przewoźnicy za cztery lata świadczenia usługi zarobią 6 350 758,09 zł netto. Tarnobrzeg był gotowy wydać na usługę ponad 6,7 mln zł netto.

W przetargu swoje oferty złożyli inni przewoźnicy – Markpol, PKS Tarnobrzeg, a także Arriva Bus – ale ich oferty znacząco przekraczały sumę przeznaczoną na usługę przez miasto. Sumy oscylowały między 1,5 a ponad 2,5 mln zł więcej. PHU i MPK jednak zmieściły się w budżecie.

O przetargu w Tarnobrzegu już wcześniej pisaliśmy, bo jest on nietypowy dla dużych przetargów przewozowych. Przewozy będą wykonywane 16 autobusami, ale miasto nie zażądało, by były one nowe. Przeciwnie, przewozy mogą być wykonywane pojazdami nawet kilkunastoletnimi, a normę Euro 4 będzie spełniać tylko część z nich. Wszyscy oferenci zadeklarowali też klimatyzację tylko w siedmiu z 16 pojazdów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony