Partnerzy serwisu:

Tallin wybiera tramwaje Pesy

Witold Urbanowicz 12.04.2022

Tallin wybiera tramwaje Pesy
mat. AS Tallinna Linnatransport
Pesa wygrała przetarg w Tallinie na dostawy do 23 nowych tramwajów. Wartość zamówienia to 50 mln euro. Pierwsze pojazdy mają pojawić się na ulicach stolicy Estonii w 2024 r.
Przetarg ogłoszono w czerwcu zeszłego roku. Zamówienie podstawowe obejmuje osiem pojazdów, ale przewidziano opcję w postaci 15 kolejnych tramwajów. Po prekwalifikacjach oferty złożyło trzech producentów – Pesa, CAF i Skoda.

Jak 12 kwietnia poinformował Tallin, wygrała Pesa z Twistami, a wartość całego zamówienia to 52 mln euro. Pojazdy o długości 28,56 m będą miały pięć drzwi. Pojazdy, w większej części niskopodłogowe, pomieszczą 300 osób, z czego 65 na miejscach siedzących. Okres eksploatacji tramwajów jest określony na 35 lat. Prędkość konstrukcyjna to 80 km/h, a eksploatacyjna – 50 km/h.

– Nowe tramwaje pozwolą na wzmocnienie istniejących linii, jak i obsługę nowych linii, w tym trasy w porcie. Chcemy zaoferować jak najlepszy transport – mówi Andrei Novikov, wiceburmistrz Tallina. Umowa ma zostać podpisana w maju. Dostawy miałyby rozpocząć się w III kwartale 2024 r. Na skorzystanie z prawa opcji zamawiający będzie miał 16 miesięcy.

Obecnie tabor TLT składa się z 64 tramwajów. – W poprzednich latach kupiliśmy 20 tramwajów firmy CAF, zmodernizowaliśmy także tramwaje KT4 i KT6 – mówi Deniss Boroditš, szef TLT.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony