Partnerzy serwisu:

Także Inowrocław przekazuje do Ukrainy miejskie autobusy

Jakub Rösler 26.05.2022

Także Inowrocław przekazuje do Ukrainy miejskie autobusy
fot. MPK Inowrocław
Inowrocław zdecydował się przekazać dla Ukrainy dwa autobusy miejskie Solaris Urbino. Pojazdy przez lata służyły na ulicach Inowrocławia, choć samorząd zakupił je jako używane autobusy ze Szwajcarii.
Polskie miasta od wielu tygodni przekazują swoje autobusy miejskie dla ukraińskich samorządów. Tylko ostatnio pisaliśmy chociażby o Warszawie czy Kaliszu. Teraz na taki ruch zdecydowały się władze Inowrocławia, które postanowiły przekazać dwa autobusy Solaris Urbino 12, które dotarły do miasta w 2009 roku.

Historia tych konkretnych pojazdów, które dotarły do Inowrocławia w 2009 roku w liczbie 3 sztuk, jest o tyle ciekawa, iż trafiły one do miasta jako autobusy używane, zakupione od miejskiego przewoźnika ze szwajcarskiego miasta Winterthur. W Szwajcarii pojazdy służyły przez 3 lata, od 2006 do 2009 roku. Później trafiły do Inowrocławia. Są to autobusy spalinowe, które aktualnie są najstarszymi pojazdami we flocie MPK Inowrocław.

Miasto zdecydowało się na przekazanie dwóch z trzech pojazdów, a dokładniej tych oznaczonych numerami 601 oraz 602. Jak możemy przeczytać na stronie przewoźnika, pojazdy stały odstawione od przełomu 2019 oraz 2020 roku. Powodem była niekompatybilność sprzętu elektronicznego, w tym przede wszystkim brak kasowników obsługujących karty bankowe czy pozwalających na doładowanie kart w systemie ebilet.

– Autobusy potrzebne są do ratowania tysięcy rodzin, które znajdują się w miejscowościach bombardowanych i niszczonych przez rosyjskich agresorów. Autobusy przygotowali pracownicy MPK, doposażone w zebrane społecznie niezbędne środki, zostaną dostarczone najpierw do Lwowa – powiedział prezydent Inowrocławia, Ryszard Brejza.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony