Partnerzy serwisu:

Take&Drive. Polski start-up połączył komunikację miejską i pojazdy współdzielone

Redakcja 24.05.2019

Take&Drive. Polski start-up połączył komunikację miejską i pojazdy współdzielone
mat. Take&Drive
W tym tygodniu odbyła się premiera aplikacji take&drive 2.0 – rozwiązania mającego na celu wspomożenie mieszkańców w szybkim poruszaniu się po mieście. W jednym miejscu użytkownik może sprawdzić, gdzie znajdują się najbliższe przystanki komunikacji miejskiej oraz pojazdy współdzielone (samochody, skutery, hulajnogi i rowery miejskie). Może także śledzić przyjazdy autobusów i tramwajów w czasie rzeczywistym (i tym samym dowiadywać się o ich opóźnieniach) oraz sprawdzać rozkład jazdy SKM i metra.
– Daliśmy użytkownikom możliwość sprawdzenia w jednym miejscu, czy ich autobus przyjedzie na czas na przystanek, czy może jednak bardziej opłaca się skorzystać z car sharingu znajdującego się na sąsiedniej ulicy. Takiego połączenia użytkownicy nie znajdą w Google Maps czy Jakdojade. A to dopiero początek dalszych zmian – chcemy zaoferować użytkownikom pełne zarządzanie przejazdami – od zlokalizowania pojazdu przez wynajem i dokonanie opłaty (za pojazd współdzielony i bilet komunikacji miejskiej), tak aby mogli w pełni korzystać z uroków nowoczesnej mobilności – podkreśla Bartosz Kwapisz, założyciel i właściciel Take&drive.

Take&drive działa w 16 lokalizacjach w Polsce. Użytkownik znajdzie w aplikacji pojazdy wszystkich firm sharingowych (m.in. Vozilla, 4mobility, Panek, GreenGoo, Blinkee, Lime) wraz z oznaczeniem ich stref, a także stacje i rowery miejskie. Informacje o komunikacji są natomiast dostępne dla 12 miast i w większości z nich prezentowany jest rozkład jazdy live (np. w Poznaniu, Krakowie czy Trójmieście).

Pilotażowe rozwiązanie zostało udostępnione użytkownikom w listopadzie 2018 r. Do momentu startu nowej wersji, aplikację take&drive pobrało już ponad 22 tys. użytkowników. – Obserwujemy coraz większe zainteresowanie mieszkańców naszym rozwiązaniem. Każdy kolejny operator wchodzący do nowego miasta ze swoimi pojazdami, to większa potrzeba na platformę integrującą dostępne usługi. Ponieważ ułatwiamy mieszkańcom również korzystanie z komunikacji miejskiej, nasza aplikacja jest chętnie używana także przez osoby, które sporadycznie korzystają z pojazdów współdzielonych – podkreśla Bartosz Kwapisz.

Take&drive wspiera miasta w promowaniu alternatywnych sposobów poruszania się, ale także pomaga operatorom docierać do coraz większej liczby użytkowników, także tych, którzy do tej pory korzystali tylko z komunikacji miejskiej. Model biznesowy oparty jest na kilku źródłach przychodu, w taki sposób, aby użytkownik końcowy mógł korzystać z aplikacji za darmo. – Już teraz spotkaliśmy się z dużą otwartością miast na współpracę. Ponadto, wypracowujemy z pierwszymi operatorami pojazdów współdzielonych model dalszej współpracy. Dążymy do tego, aby pogodzić interesy wszystkich stron – tylko wtedy faktycznie wpłyniemy na rozwój i popularyzację nowych form transportu – zaznacza Bartosz Kwapisz.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony