Partnerzy serwisu:

Tajwański autobus elektryczny

Jakub Rösler 02.11.2021

Tajwański autobus elektryczny
fot. Foxconn
Firma Foxconn pokazała kilka dni temu swoje pierwsze pojazdy elektryczne. Wśród nich znalazł się autobus miejski, który został oznaczony przez producenta modelem T. Elektrobus ma zasięg do 400 kilometrów i może rozpędzić się do 120 km/h.
Foxconn zaprezentował swoje pierwsze pojazdy elektryczne. Są to dwa samochody, a także autobus miejski. Auta oznaczono literami C i E, a autobus otrzymał oznaczenie T. Pojazdy zadebiutowały kilka dni temu. Jest to debiut tajwańskiej firmy w segmencie miejskich autobusów elektrycznych.

Autobus T, jest wg. producenta stylowym miejskim autobusem, o sztywnej konstrukcji. Pojazd spełnia wszystkie najważniejsze wymogi Federalnej Agencji Transportowej z USA, tak więc elektrobus może stać się w przyszłości hitem sprzedażowym w Stanach Zjednoczonych. Autobus odbył ponad 1000 godzin jazd testowych, a także przejechał ponad 200 tys kilometrów podczas testów wytrzymałości na przyspieszenie.

Pojazd ma zasięg do 400 kilometrów, a przy pełnym obciążeniu jest w stanie pokonać wzniesienia o maksymalnym nachyleniu wynoszącym 25%. Jego prędkość maksymalna to 120 km/h.

Producent ciągle pracuje nad rozwojem kolejnych technologii, które zapewnią jeszcze łatwiejszą i bezpieczniejszą jazdę, a wśród nich wymienia takie systemy jak inteligentny kokpit znany przede wszystkim z samochodów osobowych, czy też system inteligentnej jazdy. Pojazdy wejdą do seryjnej sprzedaży już wkrótce.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony