Partnerzy serwisu:

Szkocja przetestuje pełnowymiarowe autobusy autonomiczne

Witold Urbanowicz 16.12.2018

arrow
arrow
Szkocja przetestuje pełnowymiarowe autobusy autonomiczne
fot. ADL
Szkocja przetestuje pełnowymiarowe autobusy autonomiczne
Szkocja przetestuje pełnowymiarowe autobusy autonomiczne
W przyszłym roku Stagecoach East Scotland rozpocznie testy pełnowymiarowych autobusów autonomicznych. Na początku na terenie zajezdni, a w kolejnym etapie w normalnym ruchu liniowym. Pasażerowie wsiądą do pojazdów, które zapewni Alexander Dennis Limited, w 2021 r.
Niebawem w Szkocji ruszą testy autonomicznych, pełnowymiarowych autobusów. To projekt operatora Stagecoach East Scotland, który współpracuje m.in. z Alexander Dennis Limited (ADL). Przedsięwzięcie otrzymało wsparcie w wysokości 4,35 mln funtów z funduszu Innovative UK.

Zgodnie z zapowiedziami na początku 2019 r. rozpoczną się jazdy autonomiczne jednego pojazdu na terenie zajezdni Stagecoach. Testy będą dotyczyć parkowania, podjazdu do stacji tankowania i myjni. Według oczekiwań większe wykorzystanie trybu autonomicznego na terenie zajezdni może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa, efektywności oraz lepszego wykorzystania przestrzeni.

W następnej fazie – w 2020 r. – pięć autobusów autonomicznych będzie kursować pomiędzy Fife i Edynburgiem, zapewniając połączenie między węzłami Ferrytoll Park&Ride i Edinburgh Park. Zgodnie z brytyjskimi przepisami jazdy będą odbywały się pod nadzorem kierowcy. Do ruchu zostaną skierowane pojazdy ADL Enviro 200 o długości 11,8 m. Odjazdy będą odbywać się co 20 minut. Pojazdy będą kursować po normalnych pasach ruchu, poboczu oraz na wydzielonym pasie ruchu przez most Forth Road. Pasażerowie z autonomicznych pojazdów skorzystają w 2021 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony