Partnerzy serwisu:

Szklarska Poręba uruchomiła komunikację miejską

Jakub Rösler 25.05.2022

Szklarska Poręba uruchomiła komunikację miejską
fot. fb PKS Tour Jelenia Góra
Szklarska Poręba dołączyła do miast, w których funkcjonuje komunikacja miejska. System ruszył w ostatni poniedziałek (23 maja) i funkcjonuje tylko od poniedziałku do piątku. Pasażerowie mogą skorzystać z czterech par kursów w ciągu każdego dnia roboczego.
Szklarska Poręba uruchomiła właśnie system komunikacji miejskiej. Tym samym jeden z głównych celów podróżnych chcących skorzystać z uroków Karkonoszy dołączył do innych polskich miast, gdzie można skorzystać z miejskich autobusów. Szklarski system jest jednak dość… ubogi.

Obejmuje bowiem tylko kursy realizowane od poniedziałku do piątku poza dniami świątecznymi. Miejskim autobusem nie pojedziemy więc ani w sobotę, ani w niedzielę, czyli w momentach zwiększonego ruchu turystycznego. W dni robocze do dyspozycji podróżnych przygotowano cztery pary kursów, kursujących ze Szklarskiej Poręby Dolnej do Szklarskiej Poręby Górnej.

Autobusy zatrzymują się w sumie na 9 przystankach, a początkowym oraz jednocześnie końcowym są dwa przystanki: Dom Wczasowy Jaś w dolnej części miasta, a także przystanek przy parkingu miejskim na ulicy Kilińskiego. Po drodze autobusy zatrzymują się chociażby przy dworcu autobusowym czy też kolejowym Szklarska Poręba Górna.

Przejazd całą trasą trwa 23 minuty, a sama trasa liczy sobie niewiele ponad 10 kilometrów. Ze Szklarskiej Poręby Dolnej, autobusy odjeżdżają o godzinach 6:55, 9, 11:30 oraz 16. Z drugiego końca trasy, zlokalizowanego w górnej części miasta, podróż można rozpocząć o 7:30, 9:30, 12 oraz 16:30.

Operatorem przewozów jest PKS Tour Jelenia Góra, a bilety na przewozy kosztują 4 złote. Można je nabyć u kierowcy pojazdu.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Finansowanie komunikacji
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony