Partnerzy serwisu:

Szef Hyundai Rotem: Osobiście obiecuję, że Warszawa otrzyma dobry tramwaj

Witold Urbanowicz 15.06.2019

Szef Hyundai Rotem: Osobiście obiecuję, że Warszawa otrzyma dobry tramwaj
mat. TW
Hyundai Rotem swoje pierwsze „europejskie” tramwaje dostarczy do Warszawy. – To najlepsze miasto, by potraktować ją jako bazę do rozwoju i zdobywania kolejnych rynków w Europie – mówi Geon Yong Lee, dyrektor generalny Hyundai Rotem. Jak zapewnia, Hyundai dzięki bogatemu doświadczeniu w zakresie pojazdów szynowych dostarczy „bardzo dobry produkt”.
Miast „tramwajowych” w Europie jest dużo. Co się stało, że Hyundai zainteresował się akurat Warszawą?

Geon Yong Lee, dyrektor generalny Hyundai Rotem:
Warszawa ma duży potencjał. To najlepsze miasto, by potraktować ją jako bazę do rozwoju i zdobywania kolejnych rynków w Europie.

Czy trudno było spełnić szczegółowe wymogi Tramwajów Warszawskich? Czy wręcz przeciwnie – Hyundai, który dopiero zdobywa doświadczenia na rynkach tramwajowych, jest bardziej elastyczny?

Przyznaję, że ta specyfikacja wymagana przez Warszawę była niecodzienna. Nie zdarza się często, by dokumentacja była tak dopracowana. Kosztowało to nas bardzo dużo czasu i pracy, ale – jak podkreślam – mamy bardzo duże doświadczenie w innych pojazdach szynowych. Pokazują one nasze możliwości i pozwalają na podejście do tematu bardzo profesjonalnie. Jestem pewien, że jesteśmy w stanie spełnić wszystkie wymogi. Obiecuję – i to osobiście – że dostarczymy dla Warszawy jak najlepszy produkt i obie strony były zadowolone.

Hyundai ma duże doświadczenie w zakresie pojazdów szynowych – np. pociągów dużych prędkości, pociągów metra, także autonomicznych. Czy łatwiej jest zaprojektować tramwaj?

Nie postrzegam tego w takich kategoriach. Każdy pojazd jest inny. Skupiamy się, by rozwijać wszystkie pojazdy, które mamy w portfolio. Pracujemy także nad konstrukcją – czy najlepiej będą sprawdzać się pojazdy z aluminium, stali nierdzewnej czy też z mieszanych materiałów. Pracujemy też nad rozwojem technologii. Dla nas wszystko jest równie ważne i podchodzimy do tego z równą uwagą. Proszę się nie martwić, to będzie bardzo dobry produkt.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony