Partnerzy serwisu:

Szczecin: Zmienia się aleja Jana Pawła II

Redakcja 28.09.2020

Szczecin: Zmienia się aleja Jana Pawła II
fot. ZDiTM
Nowe chodniki, jezdnia, dodatkowa zieleń i mała architektura — to tylko część zmian, jakie czeka jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic w naszym mieście. Trwają prace na alei Jana Pawła II, a najbardziej widoczne zmiany można zaobserwować pomiędzy placem Grunwaldzkim a ulicą Mazurską.
Na odcinku pl. Grunwaldzki – Mazurska wykonano rozbiórki istniejącej nawierzchni jezdni i pasa rozdziału oraz wpusty uliczne wraz z włączeniami. Przebudowana została istniejąca sieć wodociągową w jezdni i pasie rozdziału. Wykonane jest już korytowanie pasa jezdni wraz ze stabilizacją i podbudową. Brukarze przystąpili do budowy krawężników od strony pasa rozdziału i rozpoczęły się roboty ziemne. Równolegle prowadzone są prace przy bez wykopowej renowacji przykanalików kanalizacji ogólnospławnej.

Wyłączona z ruchu pojazdów jest jedna z jezdni na odcinku od placu Grunwaldzkiego do skrzyżowania z ul. Wacława Felczaka. Ruch pojazdów został przekierowany na drugą jezdnię al. Jana Pawła II, która stała się drogą dwukierunkową. Ruch pieszych i rowerów został przekierowany na chodniki znajdujące się jednej i drugiej stronie al. Jana Pawła II. Objazdem skierowana jest linia 70.

Na alei Jana Pawła II zaplanowano wykonanie nowej konstrukcji jezdni z kostki kamiennej oraz ciągów pieszych z dużych płyt granitowych i asfaltowej ścieżki rowerowej. Skrzyżowania także zostaną wykonane z kostki kamiennej, ale koloru kontrastowego w stosunku do kostki ułożonej na odcinkach pomiędzy skrzyżowaniami. Parkowanie równoległe możliwe będzie po jednej stronie pasów postojowych. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające. Ścieżka rowerowa, tak jak w stanie istniejącym, zaprojektowana została w pasie rozdziału pomiędzy jezdniami. Po przebudowie pojawią się stojaki rowerowe, ławki, nowe kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia krzewów.

Wykonawca — konsorcjum firm Roverpol i Rover Infraestructuras — na wykonie zadania ma 16 miesięcy. Termin umowny zakończenia inwestycji wartej 23 862 000,00 zł brutto przypada na drugą połowę października 2021 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony