Partnerzy serwisu:

Szczecin. Zmiany na pętli Pomorzany

Redakcja/inf. pras. 14.04.2022

Szczecin. Zmiany na pętli Pomorzany
fot. Mariusz Belko / Tramwaje Szczecińskie
Roboty wykonywane w ramach Torowej rewolucji w rejonie pętli Pomorzany postępują i niebawem wejdą w kolejna fazę. W związku z tym po świętach zamknięta zostanie kasa biletowa. Jednocześnie Tramwaje Szczecińskie uspokajają pasażerów iż, komunikacja tramwajowa zostaje nadal utrzymana.
Od 19 kwietnia kasa Pomorzany będzie nieczynna. Najbliższa kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku od 6:00 – 20:30 znajduje się na Bramie Portowej oraz od poniedziałku do soboty od 10:00 do 20:00 na Turzynie. Z biletomatu stacjonarnego można skorzystać na Powstańców Wielkopolskich w okolicy skrzyżowania z ul. Szpitalną. Tramwaje Szczecińskie zapraszają też do korzystania z aplikacji na telefon : MKM, SkyCash, Mobilet lub zbiletem.pl – to najwygodniejsze sposoby na zakup każdego rodzaju biletów.

Co na samym placu budowy?

Nasyp nowej pętli właściwie jest skończony za wyjątkiem górnej warstwy, która będzie wykonana po robotach kanalizacyjnych oraz teletechnicznych. W okolicach pętli prace drogowo instalacyjne toczą się na ulicy Smolańskiej.

Po zakończeniu inwestycji komfort podróżnych zdecydowanie się poprawi dzięki nowej infrastrukturze dla pasażerów. Pętla będzie dużo większa i bardziej funkcjonalna. Zaprojektowano na niej odwrócony kierunek ruchu czyli zgodny z ruchem wskazówek zegara i 5 torów przyjazdowo-odjazdowych. Pod względem drogowym wjazd na pętle zlokalizowano od strony ul. Smolańskiej, wewnątrz zaprojektowano równolegle do skrajnego wewnętrznego toru jezdnie techniczną dla służb. Tą drogą poruszać się będą również autobusy miejskie w przypadku awarii pojazdu szynowego. Wewnątrz pętli będzie także ogólnodostępny parking na 138 miejsc postojowych z parkowaniem prostopadłym, w tym 6 miejsc dla osób niepełnosprawnych. W ramach przebudowy wykonany zostanie także budynek dla pasażerów i zaplecza socjalnego dla motorniczych i kierowców.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony