Partnerzy serwisu:

Szczecin zbuduje węzeł przesiadkowy Głębokie

Witold Urbanowicz 20.09.2019

arrow
arrow
Szczecin zbuduje węzeł przesiadkowy Głębokie
mat. UM Szczecin
Szczecin zbuduje węzeł przesiadkowy Głębokie
Szczecin zbuduje węzeł przesiadkowy Głębokie
Szczecin zbuduje węzeł przesiadkowy Głębokie
Szczecińskie Inwestycje Miejskie prowadzą przetarg na budowę węzła przesiadkowego Głębokie. Zakres obejmuje budowę pętli autobusowo-tramwajowej z poczekalnią, a także przebudowę okolicznego układu drogowego.
Przedmiotem zamówienia jest budowa węzła przesiadkowego Głębokie. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę układu drogowego, w tym skrzyżowania ulic Kupczyka, Wojska Polskiego, Zegadłowicza, Miodowej, przebudowę pętli tramwajowo-autobusowej, przebudowę parkingu dla samochodów osobowych po stronie południowo-zachodniej oraz przebudowę ul. Kupczyka do granicy administracyjnej Szczecina.

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych. Postawiony zostanie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w system informacji pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne.

W ramach przebudowy skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe. Inwestycja obejmie również budowę parkingu z zachowaniem walorów parkingu leśnego i okolicznego drzewostanu.

Inwestycja obejmie również przebudowę okolicznych ulic. W ramach przebudowy al. Wojska Polskiego zaprojektowano 2 jezdnie po 2 pasy ruchu. Po stronie zachodniej znajdzie się wydzielony ciąg pieszo-rowerowy, oddzielony od jezdni pasem zieleni o szerokości 3 m. Na ul. Zegadłowicza zaprojektowano jezdnię o szerokości 7 m (2 x 3,5 m) na odcinku od skrzyżowania al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Kąpieliskową – ok. 300 m. Wykonane zostanie także włączenie do nowego układu drogowego ul. Kąpieliskowej. Po stornie zachodniej zaprojektowano pomiędzy krawędzią jezdni a ogrodzeniem kąpieliska „Głębokie”, ścieżkę rowerową dwukierunkową o szerokości 2,5 m i chodnik o szerokości 2,25 m. Na ulicy Miodowej przebudowany zostanie niezbędny odcinek ze względu na przebudowę skrzyżowania i budowę wjazdu na pętlę. Wzdłuż ul. Miodowej, pomiędzy istniejącym budynkiem restauracji a pętlą tramwajowo-autobusową, zaprojektowano ścieżkę rowerową o szerokości 2 m z włączeniem do układu dróg leśnych. W pobliżu skrzyżowania wykonany zostanie wlot na układ ścieżek rowerowych z jezdni ul. Miodowej. W ramach projektu dojdzie również do przebudowy ul. Kupczyka na odcinku ponad 1,8 km. Pojawi się nowa jezdnia o szerokości 6 m (2 x 3 m) a także ciągi pieszo-rowerowe i ścieżka rowerowa.

Termin składania ofert mija 21 października. O wyborze decydują cena (60%), okres obowiązywania rękojmi i gwarancji (20%), a także wysokość kary umownej za każdy dzień opóźnienia w wykonaniu przedmiotu umowy (20%). Na realizację prac przeznaczono 24 miesiące.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony