Partnerzy serwisu:

Szczecin. Zajezdnia Klonowica już z ładowarkami do elektrobusów

Jakub Rösler 20.09.2021

Szczecin. Zajezdnia Klonowica już z ładowarkami do elektrobusów
fot. ZDTiM Szczecin
Zakończyły się prace związane z budową stacji ładowania autobusów elektrycznych w zajezdni na ulicy Klonowica. Wszystkie elementy potrzebne do ładowania autobusów elektrycznych są już gotowe.
Przedmiotem umowy zawartej z konsorcjum firm Ekoenergetyka Sales oraz Westa Building była budowa sześcio-stanowiskowej stacji ładowania autobusów elektrycznych. Każde urządzenie ma 120kw i będzie mogło naładować 2 pojazdy. Bateria od rozładowania napełni się w ciągu około 1,5h jeśli będzie podłączony jeden pojazd lub 3h przy ładowaniu dwóch autobusów jednocześnie.

Zakres zadania o wartości 1 646 392, 46 to roboty budowlane, montaż stacji transformatorowych, a także samych ładowarek.

Budowa i montaż elementów ładujących to efekt zakupu przez Szczecin elektrobusów. W ostatnim czasie miasto zakupiło w sumie 14 takich pojazdów. 8 z nich to pojazdy przegubowe, dłuższe, które mają pojawić się w mieście jeszcze we wrześniu tego roku. Reszta, to autobusy o długości 12 metrów. Mają one dotrzeć do stolicy Pomorza Zachodniego wiosną przyszłego roku. Wszystkie 14 pojazdów wyprodukuje Solaris.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony