Partnerzy serwisu:

Szczecin wybrał wykonawcę remontu torów od Niebuszewa do pl. Żołnierza

Witold Urbanowicz 05.09.2020

Szczecin wybrał wykonawcę remontu torów od Niebuszewa do pl. Żołnierza
mat. Tramwaje Szczecińskie
Tramwaje Szczecińskie wybrały wykonawcę w przetargu na przebudowę dwóch tras – od pętli Niebuszewo do pl. Żołnierza Polskiego oraz w ciągu pl. Żołnierza Polskiego, Matejki, Piłsudskiego do pl. Rodła. Prace potrwają niespełna dwa lata.
Przedmiotem przetargu jest przebudowa trasy tramwajowej od pętli Niebuszewo do pl. Żołnierza Polskiego w ciągu Asnyka, Kołłątaja i al. Wyzwolenia oraz w ciągu pl. Żołnierza Polskiego, Matejki, Piłsudskiego do pl. Rodła. W sumie to ok. 8034 metrów toru pojedynczego. Zmienią się geometria i układ pętli przy dworcu Niebuszewo. Przewidziano też dobudowę dodatkowych dwukierunkowych relacji skrętnych na pl. Żołnierza Polskiego oraz na pl. Rodła. Szczegółowo o zakresie prac pisaliśmy tutaj.

Termin składania ofert minął 14 maja. W postępowaniu wpłynęły trzy oferty. W budżecie określonym na kwotę 185,222 mln zł brutto zmieściła się jedynie firma ZUE, która jest gotowa wykonać prace za 174,430 mln zł brutto. I to właśnie tę ofertę w mijającym tygodniu Tramwaje Szczecińskie wskazały jako zwycięską. O wyborze zdecydowały cena (60%), okres rękojmi (20%) oraz doświadczenie kierownika budowy (20%).

Na realizację zadania przeznaczono 720 dni, czyli blisko dwa lata. Jak informuje zamawiający, zadanie jest skomplikowane i wymagające, zostanie podzielone na kilka etapów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony