Partnerzy serwisu:

Szczecin wybrał przewoźnika dla siedmiu linii autobusowych

Jakub Dybalski 03.04.2015

Szczecin wybrał przewoźnika dla siedmiu linii autobusowych
PKS Szczecinfot. Szczecinolog, lic. CC BY-SA 3.0
Do końca roku na siedmiu szczecińskich liniach autobusowych nie zmieni się przewoźnik. Będzie je wciąż obsługiwał PKS w Szczecinie. W przetargu wartym blisko 3,5 mln zł złożył jedyna ofertę.
Przetarg dotyczył obsługi linii dziennych 105, 108, 121, 122 i 123 oraz nocnych 535 i 536 w terminie od 1 kwietnia do końca grudnia tego roku. To duża część całej szczecińskiej komunikacji, na którą składa się pięćdziesiąt zwykłych i sześć pośpiesznych linii dziennych, szesnaście nocnych oraz jedenaście linii tramwajowych.

Do tej pory wspomniane linie obsługiwało Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinie. To jeden z czterech przewoźników w mieście. Poza nim pasażerów na miejskich liniach wożą Szczecińsko–Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe „Klonowica” oraz Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe „Dąbie”.

Oferta obecnego przewoźnika była jedyną jaką złożono w postępowaniu. Nie miały więc znaczenia kryteria oceny (95 proc – cena, 5 proc. – średni wiek taboru, przy czym nie mógł on przekraczać 15 lat). Końcowa wartość zamówienia to 3 475 397,22 zł, przy czym ZDiTM w Szczecinie zastrzega, że rzeczywista wartość zamówienia będzie znana, gdy miasto zapłaci wykonawcy za rzeczywiście przejechane kilometry.

Więcej na ten temat w Monitorze.PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony