Partnerzy serwisu:

Szczecin: Tramwaj na Szafera. Pogoda sprzyja budowlańcom

Witold Urbanowicz 20.01.2020

Szczecin: Tramwaj na Szafera. Pogoda sprzyja budowlańcom
fot. Tramwaje Szczecińskie
Trwa przebudowa ul. Szafera, gdzie powstać ma nowy odcinek trasy tramwajowej z pętlą przy Netto Arenie. Kontynuowane są prace rozbiórkowe, rozpoczęto też roboty związane z kanalizacją i wodociągami.
Przedmiotem jest przebudowa ulicy Szafera. Prace są realizowane na ok. 1,2-kilometrowym odcinku od al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z Romera i Modrą. Po przebudowie ul. Szafera będzie miała dwie jezdnie. Po środku przewidziano pas tramwajowo-autobusowy. Po zachodniej stronie ul. Jarzyńskiego, w rejonie Netto Areny, zaplanowano pętlę tramwajowo-autobusową – z czterema torami i wyjazdem w obie strony. Pas autobusowo-tramwajowy w tym etapie realizacyjnym będzie się kończyć za rondem z ul. Modrą. Powstaną cztery nowe ronda oraz parking przesiadkowy park&ride.

Jak informują Tramwaje Szczecińskie, rozebrano chodniki i rondo, rozpoczęły się prace związane z wykonywaniem kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także wodociągowe. Rozpoczęły się prace przy przebudowie sieci elektroenergetycznej i gazowej. Wydzielono też teren pod przyszłą pętlę przy Netto Arenie. Jak wskazuje inwestor, w najbliższych dniach zostanie wykonana wstępna niwelacja terenu na odcinku od przebudowy Arkońskiej do ronda Olimpijczyków.

Umowa z wykonawcą, firmą Eurovia Polska, została podpisana w październiku 2019 r. Jej wartość to 125,2 mln zł brutto. Roboty potrwają 18 miesięcy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony