Partnerzy serwisu:

Szczecin: Torowisko na Arkońskiej gotowe. Koniec prac w maju

Witold Urbanowicz 17.03.2020

Szczecin: Torowisko na Arkońskiej gotowe. Koniec prac w maju
fot. UM Szczecin
Na finiszu znajdują się roboty przy rozbudowie ul. Arkońskiej. Gotowe i przejezdne jest już nowe torowisko tramwajowe, które czeka teraz na zakończenie prac przy modernizacji układu zasilania sieci trakcyjnej. Zakończenie wszelkich prac przewidziano w maju.
Przedmiotem prac jest przebudowa odcinka ulicy Arkońskiej od pętli tramwajowej Las Arkońskiej do al. Wojska Polskiego wraz z budową nowego odcinka torowiska o długości ok. 1,5 km. Zakres prac obejmuje rozbudowę ulicy do czterech pasów ruchu (dwa środkowe dla komunikacji miejskiej), przebudowę pętli tramwajowej Las Arkoński na pętlę tramwajowo-autobusową, realizację pełnego węzła rozjazdowego (gwiazdy) na skrzyżowaniu z Wojska Polskiego, a także budowę parkingu przy klubie sportowym Arkonia.

Roboty wykonuje firma Eurovia Polska, z którą Szczecin podpisał umowę w styczniu 2018 r. Prace dobiegają końca. – Inwestycja formalnie nie została jeszcze zakończona, natomiast zdecydowana większość robót budowlanych jest już zrealizowana – w tym prace przy budowie torowiska tramwajowego. Inwestycja jest przed odbiorami. Przejazd techniczny tramwaju nowym odcinkiem już się odbył, ale w związku z toczącą się w sąsiedztwie drugą inwestycją, polegającą na modernizacji układu zasilania sieci trakcyjnej, tramwaje wzdłuż ul. Arkońskiej jeszcze nie kursują – mówi Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta Szczecin ds. inwestycji.

Inwestycja związana z przebudową Arkońskiej, jak i modernizacją układów zasilania sieci trakcyjnej, zgodnie z umową ma zakończyć się w maju. – trwają prace związane ze zmianą siatki połączeń w tym rejonie miasta. Za wcześnie jeszcze na szczegóły związane z konkretnymi rozwiązaniami – dodaje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka Tramwajów Szczecińskich.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony