Partnerzy serwisu:

Szczecin: Torowa rewolucja. Tramwaje wracają na część tras

Witold Urbanowicz 26.10.2021

Szczecin: Torowa rewolucja. Tramwaje wracają na część tras
mat. TSz
Pomyślny przejazd techniczny po nowym torowisku pozwala na wprowadzenie zmian. Od 28 października przywrócony zostanie ruch tramwajowy na odcinku Brama Portowa – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Dubois. Ulgę odczują także kierowcy.
Przywrócony zostanie ruch tramwajowy na ciągu Niepodległości – plac Żołnierza Polskiego – Matejki. W związku z tym przywrócone zostanie kursowanie linii 2 na częściowo zmienionej trasie: Stocznia Szczecińska – pl. Hołdu Pruskiego – Brama Portowa – Turkusowa. Przywrócone zostają stałe rozkłady jazdy linii 6 z likwidacją skomunikowań z liniami 2, 5 i 11. Zlikwidowana zostaje wspomagająca linia 13. Zlikwidowana zostaje autobusowa komunikacja zastępcza linii 835. Na linii 8 i 10 zmienią się rozkłady jazdy. Tramwaje linii 11 kursować będą wg specjalnego rozkładu jazdy na trasie Ludowa – Matejki – pl. Hołdu Pruskiego – al. Niepodległości – Krzywoustego – Pomorzany.

Pasażerowie dojeżdżający liniami tramwajowymi z Niebuszewa do pl. Rodła mogą kontynuować podróż w kierunku Bramy Portowej, przechodząc do linii 2 i 11 do przystanku Filharmonia na ul. Matejki lub przesiadając się na wysokości przystanku tramwajowego do linii autobusowych zawracających na pl. Żołnierza Polskiego (58, 59, 68, 101, 107), gdzie możliwa jest przesiadka na linie 2 i 11. Zbliżony układ przesiadek obowiązuje w przeciwnym kierunku. Zalecanym miejscem przesiadek między liniami tramwajowymi 2 i 11 a autobusami jadącymi z/do ul. Sczanieckiej jest przystanek Matejki.Zakończone zostaną prace na al. Niepodległości, w związku z tym na wlocie alei Niepodległości od strony Bramy Portowej otwarte będą wszystkie pasy ruchu. Otwarty zostanie przejazd ulicą Matejki w kierunku północnym, w związku z tym zlikwidowany zostanie objazd ulicami Zygmunta Starego, Starzyńskiego i Plantową. W dalszym ciągu pozostanie zamknięta ul. Piłsudskiego pomiędzy placem Rodła i Matejki oraz zachodnia jezdnia ul. Matejki w rejonie skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Zamknięty pozostanie także południowy przejazd na placu Rodła.

W ramach tego etapu w dalszym ciągu wykonywane będą prace związane z przebudową układu drogowego i torowego: na ulicy Matejki w rejonie skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego na jezdni zachodniej, wzdłuż al. Wyzwolenia od placu Żołnierza Polskiego do placu Rodła, wzdłuż ul. Piłsudskiego od placu Rodła do Matejki.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony