Partnerzy serwisu:

Szczecin: Szóstka wraca na Nabrzeże Wieleckie

Redakcja 09.12.2020

Szczecin: Szóstka wraca na Nabrzeże Wieleckie
fot. Tramwaje Szczecińskie
W najbliższą sobotę na swoją stałą trasę wróci tramwaj linii 6. Ułatwienia wprowadzone zostaną także dla kierowców. Prace na ulicy Wyszyńskiego wchodzą w ostatnią fazę, a ich zakończenie planowane jest, zgodnie z umową, na koniec stycznia.
W związku z zakończeniem kolejnego etapu przebudowy skrzyżowania ulic Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie, od 12 grudnia przywrócony zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Nabrzeże Wieleckie. Wprowadzone zostają zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Linia 6 kursować będzie na stałej trasie według nowych rozkładów jazdy bez zmian częstotliwości. Zlikwidowana zostanie autobusowa komunikacja zastępcza – linia 806. Przywrócona zostanie stała lokalizacja przystanku „Wyszyńskiego” dla linii 70 i 526 w kierunku Dworca Głównego (na ul. Nabrzeże Wieleckie za skrzyżowaniem z ul. Wyszyńskiego).

Kursy wyjazdowe i zjazdowe linii 3 i 12 w relacji zajezdnia Golęcin – Las Arkoński/Dworzec Niebuszewo – będą realizowane nową trasą, od ul. Firlika przez ul. Jana z Kolna – ul. Nabrzeże Wieleckie – ul. Wyszyńskiego. Kursy wyjazdowe i zjazdowe linii 8 w relacji zajezdnia Pogodno – Gumieńce – będą ponownie realizowane przez ul. Dworcową. Przywrócone zostają skomunikowania linii 5 z linią 6 z Gocławia.

Dla kierowców wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu w celu wykończenia prac w strefie okołoszynowej. Udrożniona zostanie możliwość skrętu w lewo z Mostu Długiego poprzez tzw. Ucho Sternickiego. W dalszym ciągu zostanie wyłączony będzie jeden pas do jazdy w kierunku Bramy Portowej.

Zakres przebudowy węzła "Wyszyńskiego" objął kompleksową przebudowę infrastruktury tramwajowej wraz z oświetleniem, instalacjami podziemnymi, jezdniami, chodnikami. Wzdłuż Nabrzeża Wieleckiego tory przebiegać będą po istniejącym śladzie. W ciągu ul. Wyszyńskiego zaprojektowany został dwukierunkowy pas autobusowo-tramwajowy, pojawiła się dodatkowa dwukierunkowa relacja tramwajowa na kierunku Wyszyńskiego – Stocznia Szczecińska. Położono w sumie 1150 m toru pojedynczego. Pojawiło się sterowanie i ogrzewanie zwrotnic oraz system smarownic.

Roboty na węźle „Wyszyńskiego” i „Szarych Szeregów” wykonuje firma ZUE SA za kwotę 44,9 mln zł. Umowne zakończenie całego zadania to koniec stycznia przyszłego roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony