Partnerzy serwisu:

Szczecin: Ruszył przetarg na przedłużenie tramwaju na Szafera

Witold Urbanowicz 20.05.2022

Szczecin: Ruszył przetarg na przedłużenie tramwaju na Szafera
mat. UM Szczecin
Tramwaje Szczecińskie rozpisały przetarg na przedłużenie ul. Szafera w kierunku Krzekowa i Sosabowskiego – etap II i III. Oprócz rozbudowy układu drogowego powstanie też łącznik tramwajowy między istniejącą pętlą Krzekowo a pętlą na Os. Zawadzkiego.
Etap II inwestycji zakłada rozbudowę układu drogowego ul. Szafera do Żołnierskiej, a etap III – od Żołnierskiej do Sosabowskiego. Przewidziano układ dwóch jezdni po dwa pasy ruchu – z dodatkowymi pasami do skrętu na skrzyżowaniach.

Zakres prac tramwajowych obejmuje tylko tzw. etap II. Torowisko zostanie poprowadzone środkiem, pomiędzy jezdniami ul. Szafera. Przewidziano linię dwutorową. W ramach I etapu rozbudowy Szafera dociągnięto już tory do wysokości skrzyżowania z ulicą Modrą i Szafera. Do wybudowania zostaje ok. 600-metrowy odcinek z jednią do połączenia z istniejącym torowiskiem w ciągu Żołnierskiej. Torowisko będzie przystosowane do ruchu autobusowego. Na skrzyżowaniu Szafera z Żołnierską powstanie pełen węzeł rozjazdowy z krótkim wyprowadzeniem torów w kierunku Sosabowskiego (ta ślepo zakończona końcówka pomyślana jest o kolejnej rozbudowie sieci tramwajowej – wzdłuż Sosabowskiego, Taczaka i 26 Kwietnia). Na dalszym odcinku rozbudowywanego układu drogowego pozostanie rezerwa na torowisko.

Pętla Krzekowo zostanie zlikwidowana, a jej miejsce zajmie układ drogowy. Na skrzyżowaniu z ul. Klonowica wybudowany zostanie nowy węzeł rozjazdowy z rozbudową wjazdu w ul. Klonowica do dwóch torów – za skrzyżowaniem dwa tory zamienią się w jeden tor. Pas autobusowo-tramwajowy będzie miał ok. 6,5 m szerokości. Torowisko tramwajowe zostanie przystosowanie do prędkości 50 km/h. Schematy tutaj.

Termin składania ofert mija 1 lipca. O wyborze zdecydują cena (60%), okres obowiązywania rękojmi (20%), doświadczenie kierownika budowy (20%). Na realizację przeznaczono 24 miesiące.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony