Partnerzy serwisu:

Szczecin przegłosował obniżki cen biletów okresowych

Redakcja 26.11.2020

Szczecin przegłosował obniżki cen biletów okresowych
fot. WU
To już pewne. Szczecin obniży ceny biletów za komunikację miejską. Podczas gdy największe miasta w Polsce planują podwyżki w naszym mieście tańsze będą innymi bilety okresowe. Rewolucja taryfowa zostanie wprowadzona w życie wiosną przyszłego roku.
Podczas gdy w trudnym czasie pandemii władze wielu metropolii, szukając oszczędności, podnoszą ceny biletów, Szczecin przyjmuje odwrotną strategię. Zmniejszenie opłat za bilety okresowe ma być zachętą do korzystania z komunikacji miejskiej. Działania są spójne i zawierają się nie tylko w polityce transportu zrównoważonego, ale także części parkingowej.

Ceny biletów od 2012 roku nie zmieniły się – pomimo inflacji i zwiększających się nakładów na komunikację miejską. Porównując ceny podstawowych produktów codziennego użytku z pewnością zauważalny byłby wzrost. W zestawieniu z innymi dużymi miastami w Polsce Szczecin wypada najlepiej.

1 kwietnia 2021 roku Szczecin ucieknie największym miastom jeszcze bardziej. Podczas gdy większość już teraz zapowiada podwyżki, w stolicy zachodniopomorskiego będzie taniej. Potanieją bilety okresowe, dobowe i wielodobowe od 10-25%.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polityka taryfowa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony