Partnerzy serwisu:

Szczecin: Powstaje węzeł Podjuchy. Kolejne zmiany w komunikacji

Redakcja 24.07.2020

Szczecin: Powstaje węzeł Podjuchy. Kolejne zmiany w komunikacji
fot. ZDiTM Szczecin
Prace związane z budową węzła przesiadkowego w Podjuchach postępują. Do końca roku ten rejon miasta zmieni się nie do poznania. Zmiany na placu budowy wymuszają wprowadzeniem kolejnego etapu organizacji ruchu, a to będzie powodowało nowe utrudnienia dla kierowców, na szczęście zaledwie kilkudniowe.
Jak informuje ZDiTM, zakończyły się prace przygotowawcze i rozbiórkowe, trwają roboty ziemne. Postępują te związane z infrastrukturą podziemna. Nie ma już wiaty, magazynu z blachy oraz budynku składu opału. Częściowo rozebrano plac betonowy oraz ogrodzenie. Wykonawca wybudował częściowo kanalizację deszczową, co będzie kontynuowane w najbliższych tygodniach. Rozpocznie się także wykonanie przyłącza wodociągowego i kanalizacji sanitarnej oraz oświetlenia. Z uwagi na konieczność przeprowadzenia prac na ulicy Metalowej w najbliższych dniach – od 27 lipca – zostanie tam prowadzony ruch wahadłowy z tymczasową sygnalizacją uliczną.

Zakres prac obejmuje budowę nowej pętli z wiatami i systemem informacji pasażerskiej. Powstaną parkingi przesiadkowe dla rowerów i samochodów oraz zaplecze socjalno-kasowe. Przebudowane zostaną chodniki, odwodnienie i oświetlenie. Zakończenie prac budowlanych przewiduje się na koniec tego roku. Koszt przedsięwzięcia, którego wykonawcą jest firma Musing Bud, to 11,6 mln zł.

Budowa węzła przesiadkowego przy stacji Podjuchy jest elementem projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego związanego z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, która stanowić będzie oś transportu publicznego w obszarze funkcjonalnym miasta Szczecin.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony